Najlepsze lotniska Ameryki Łacińskiej i Karaibów


Międzynarodowa Rada Lotnisk (ACI), branżowa organizacja zrzeszająca światowe porty lotnicze, przyznała swe doroczne wyróżnienia za jakość usług oferowanych pasażerom. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach najlepsze okazało się lotnisko w meksykańskim Cancun.

ACI w układaniu rankingu najlepszych lotnisk świata kieruje się wyłącznie opinią pasażerów. W 2011 roku była ona regularnie badana na 225 lotniskach świata. I już po raz kolejny z rzędu, najbardziej zadowolonych pasażerów  znaleziono na lotniskach w Azji. Najlepsze na świecie porty lotnicze w 2011 r. to kolejno: Incheon w Seulu, Changi w Singapurze i Pekin.

Tak jak co roku ACI przygotowało też jednak klasyfikacje regionalne. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach najbardziej chwalone przez pasażerów lotniska to:

  1. Cancun International Airport (Meksyk)
  2. Aeropuerto de Guayaquil (Ekwador)
  3. Aeropuerto Internacional Juan Santamaría w San José (Kostaryka)
  4. Sangster International Airport w Montego Bay (Jamajka)
  5. Aeropuerto Internacional Las Américas w Santo Domingo (Dominikana)

Niektóre z tych lotnisk wyróżnione zostałty także w dodatkowych, bardziej specjalistycznych rankingach. I tak np. lotnisko w Guayaquil jest wręcz najlepiej ocenianym lotniskiem świata wśród tych, przez które przewija się rocznie od 2 do 5 milionów pasażerów. A Cancun jest drugie na świecie wśród tych co mają ich od 5 do 15 milionów.

Lotnisko w Guayaquil jest także tym, które zdaniem pasażerów, najbardziej się w ostatnich latach poprawiło w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Z kolei port lotniczy w meksykańskim Mazatlán uznane zostało za najlepszy z niewielkich (mniej niż 2 miliony pasażerów rocznie) w tym regionie.

A może ktoś z naszych czytelników korzystał ostatnio z któregoś z wyróżnionych lotnisk i podzieli się wrażeniami? Zapraszamy! I przypominamy, że o podróżach lotniczych po regionie można też dyskutować w dziale lotniczym naszego latynoamerykańskiego forum!.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Najlepsze lotniska Ameryki Łacińskiej i Karaibów"

  1. Pingback: Najlepsze lotniska w Ameryce Łacińskiej | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.