Do Buenos Aires przez Stambuł


Wszystko wskazuje na to, że już wrótce do grona przewoźników lotniczych łączących Europę z Argentyną dołączy Turkish Airlines.

Turecka kompania lotnicza, będąca członkiem globalnego sojuszu Star Alliance, do Ameryki Południowej lata już od kilku lat. Jej samoloty, aktualnie są to boeingi 777-300ER, cztery razy w tygodniu łączą Stambuł z brazylijskim São Paulo. W styczniu regionalny dyrektor Turkish Airlines, Atagun Kutluyuksel, ujawnił że jego firma wystąpiła o zgodę na przedłużenie tej trasy do Buenos Aires.

Oznacza to, że samoloty tureckiego przewoźnika będą pokonywać trasę Stambuł-São Paulo-Buenos Aires-São Paulo-Stambuł. Podobne połączenia z Argentyną, właśnie z przystankiem w największej brazylijskiej metropolii, oferują już bliskowschodni konkurenci Turkish Airlines – Qatar Airways i Emirates.

Wszystko wskazuje na to, że niezbędne pozwolenia są już zagwarantowane. Przedstawiciele Turkish w Brazylii zapewniają, że loty do Buenos Aires rozpoczną się już w czerwcu. Nie ukrywają też, że linia lotnicza jest zainteresowana zwiększeniem częstotliwości lotów do Ameryki Południowej.

Warto przypomnieć, że Turkish Airlines jest jedynym przewoźnikiem, który oficjalnie potwierdził swe zainteresowanie udziałem w prywatyzacji LOTu.

PS. O lataniu do Ameryki Łacińskiej i lotniczym poruszaniu się po tym regionie można dyskutować na naszym forum dyskusyjnym. Zapraszamy też do korzystania z naszej wyszukiwarki tanich biletów.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Do Buenos Aires przez Stambuł"

  1. Pingback: Aeroplan - blog o lotnictwie

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.