Avianca Brazil będzie rosnąć


Avianca Brazil chce stać się jednym z głównych przewoźników lotniczych w swym kraju. Jej właściciele zapowiedzieli właśnie ambitny plan powiększania floty.

Avianca Brazil jest obecnie, na rynku przewozów pasażerskich w Brazylii, praktycznie nic nie znaczącym graczem. Choć ilość sprzedawanych przez nią biletów wzrosła w ubiegłym roku o aż 70 proc., to ze swymi 26 samolotami jest wciąż bardzo daleko w tyle za czołowymi przewoźnikami, takimi jak TAM, GOL, czy Azul. Wg. danych brazylijskiej Narodowej Agencji Lotnictwa Cywilnego, w 2011 roku udział Avianca Brazil w krajowych przewozach lotniczych wynosił zaledwie 3,93 proc.

airbus A319 w barwach Avianca Brasil (fot: Avianca Brasil)

W najbliższych latach ma to się jednak zmienić. Właściciel Avianca Brazil, Germán Efromovich, zapowiedział właśnie, że firma dołączy do grona największych brazylijskich przewoźników. I poza już zamówionymi 10 airbusami A318, jej flota ma się powiększyć o 50 kolejnych maszyn. Zaplanowane na najbliższe 5 lat inwestycje szacowane są przez niego na ok. 4 miliardy dolarów.

Avianca Brazil powstała w 1998 r. jako OceanAir. Jej założyciel i właściciel, czyli formalnie kontrolowany przez Efromovicha olbrzymi konglomerat przemysłowy Synergy Group, w 2004 r. stał się także właścicielem flagowego kolumbijskiego przewoźnika i jednej z najstarszych linii lotniczych na świecie – Avianca. I która pod wpływem nowego inwestora w 2009 r. zaczęła łączyć się z środkowoamerykańskim konkurentem TACA.

AviancaTACA jest obecnie w ponad 60 proc. kontrolowana przez konglomerat Efromovicha i należy do największych latynoamerykańskich przewoźników. Avianca Brazil, wbrew swej nazwie, nie jest brazylijską filią grupy, lecz ma jedynie tego samego właściciela. Sytuacja ta, jak zapewnia sam właściciel, może się w przyszłości zmienić. Póki co jednak Avianca Brazil nie jest np. objęta planowanym przstąpieniem AviancaTaca do Star Alliance.

W bieżącym roku brazylijska Avianca planuje przetransportować 5,4 miliony pasażerów.

PS. O połączeniach wewnątrz Brazylii można dyskutować w dziale lotniczym naszego forum. Zapraszamy też do korzystania z naszej metawyszukiwarki biletów.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.