Kolumbijczycy budują mega Chrystusa


Ten Chrystus ma przyćmić wszystkie inne wielkie tego typu pomniki – zarówno tego w Rio de Janeiro, jak i w Limie czy Świebodzinie. Kolumbijski Chrystus Odkupiciel, jeśli powstanie, będzie największy na świecie.

To jest naprawdę wielkie przedsięwzięcie. Ten inaugurowany niedawno w Polsce ma prawie 55 metrów, ale nasz będzie większy. My tu będziemu mieli Chrystusa ukrzyżowanego, który będzie miał 80 metrów długości i wewnątrz którego będzie kaplica. Dodatkowo, powyżej, będzie pomnik Chrystusa zmartwychwstałego, trochę podobnego do tego w Rio de Janeiro, ale większego, największego na świecie, bo będzie miał 60 metrów wysokości!– tymi słowami przedstawił wczoraj swą najnowszą inwestycję Germán Garrido, właściciel parku rozrywki Huilafrica Salvaje, powstającego nieopodal Neivy, stolicy kolumbijskiego departamentu Huila.

Bo kolumbijskie Chrystusy, ukrzyżowany i zmartwychstały, powstają właśnie wewnątrz parku rozrywki. Zwiedzający będą mogli pooglądać afrykańskie zwierzęta, popływać kajakiem, skoczyć na bungee, przejść się międzu kopiami egipskich piramid, obejrzeć miniatury wszystkich 7 cudów świata, starożytnych i współczesnych, odpocząć w zrekonstruowanych wiszących ogrodach Babilonii, a na koniec pójść pomodlić sie wewnątrz Chrystusa Ukrzyżowanego i wiechać windą do głowy Chrystusa zmartwychwstałego, skąd – jak zapewnia pomysłodawca i inwestor – roztaczać się będzie wspaniała panorama. –Nasz park ma być miejscem rozrywki i zadumy– tłumaczy Garrido.

Jak zwykle w tego typu przedsięwzięciach estetyka proponowanych obiektów jest… (jakby to napisać aby nie obrazić niczyich uczuć i wierzeń?)… mocno dyskusyjna. I tak, ten kolumbijski Chrystus Odkupiciel stać będzie na wielkim globusie, który to z kolei spoczywać ma na świątynii w stylu egipskim, obwarowanej posągami Świętego Augustyna i bogów starożytnego Egiptu. Jakby tego było mało, z rozpostartych dłoni Chrystusa tryskać będzie woda spadająca z tych klilkudziesięciu metrów do basenu otaczającego cały pomnik.

Prace budowlane trwają. Istnieje juź budynek krzyża-świątynii i właśnie kończone jest stalowe zbrojenie Chrystusa ukrzyżowanego, który na nim spocznie. Gemán Garrido chciałby aby inauguracja całości, obu Chrystusów, odbyła się bądź już w tegoroczną Wigilię, bądź – jeśli budowlańcy i artyści ze wszystkim nie zdążą – dokładnie za rok – w trakcie Wielkiego Tygodnia 2013 roku. –To będzie jeden z najważniejszych parków na świecie, do którego zjeżdżać sie będą międzynarodowi goście– zapewnia.

Dziennik El Tiempo z Bogoty zamieścił galerię zdjęć z placu budowy. Podoba się Wam ten projekt?

Prześlij dalej:

4 reakcje na "Kolumbijczycy budują mega Chrystusa"

 1. wierząca  27/03/2012 o 18:49

  Jest piękny. Jak każda figura Chrystusa. I doprawdy nie rozumiem tego ironicznego tonu w tym artykule. Toż to piękny akt wiary, choć pewnie wam uczniowie Owsiaka bardziej odpowiadałoby jakby za te pieniądze powstała tam w Kolumbii największa na świecie dyskoteka, w której dzieci i młodzież zażywałaby narkotyki i uprawiała seks. Otóż nie, powstaje piękny hołd naszemu Panu i Odkupicielowi. Serce rośnie.

  Odpowiedz
  • BsAs  27/03/2012 o 19:37

   Bardziej niż na „akt wiary” wygląda mi to na jakieś mega pranie narkopieniędzy. 🙂

   Odpowiedz
 2. Chavez-ultras  31/03/2012 o 11:44

  Popieram budowę pomnika Chrystusa Zmartwychwstałego.
  Przy okazji: ” zmartwychstany” jest w artykule, a powinno być zmartwychwstały.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.