Air Europa poleci do Boliwii


Hiszpańskie linie lotnicze Air Europa poinformowały, że od listopada będą latały między Madrytem i Santa Cruz w Boliwii. Będzie to jedyne bezpośrednie połączenie między tym andyjskim państwem, a Europą.

Hiszpański przewoźnik, będący członkiem globalnego sojuszu SkyTeam, planuje rozpocząć loty do Santa Cruz de la Sierra 29 listopada. Połączenie będzie obsługiwane airbusem A330-200, zabierającym 24 pasażerów w klasie business i 275 w ekonomicznej. Air Europa latać chce do Boliwii dwa razy w tygodniu. Z Madrytu samolot wylatywać będzie we wtorki i czwartki, a z Santa Cruz w środy i piątki, wg. następującego rozkładu:

UX025 MAD2355 – 0635+1VVI 332 24
UX026 VVI1250 – 0500+1MAD 332 35

Po niedawnym bankructwie boliwiskiego przewoźnika AeroSur, Air Europa będzie jedynym przewoźnikiem oferującym bezpośrednie połączenie między Europą i Boliwią.

Lotnisko Viru Viru w Santa Cruz jest obecnie najruchliwszym portem lotniczym w Boliwii. A samo miasto jest nie tylko największe w kraju, ale także uważane za jego gospodarczą stolicę.

PS. O połączeniach między Europą i Ameryką Łacińską, szukaniu najtańszych biletów, oraz lataniu wewnątrz tego kontynentu dyskutować można w dziale lotniczym naszego forum.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.