Nowe loty do Ameryki Łacińskiej. Z Emiratów, Etiopii i Włoch.


Kolejni przewoźnicy zapowiadają uruchomienie nowych połączeń lotniczych z Ameryką Łacińską. Plany takie ogłosiły Etihad Airways, Blue Panorama i Ethiopian Airlines.

Najszybciej, bo już w przyszłym miesiącu, nowe połączenie zainaugurują włoskie Blue Panorama Airlines, które zaczną latać między swą bazą w Rzymie a stolicą Nikaragui, Managuą. Trasa obsługiwana będzie raz w tygodniu, w środy, boeingiem B767-300ER, i – w jedną stronę – będzie przedłużeniem istniejącego już połączenia z Hawaną. Samolot będzie pokonywał trasę Rzym (Fiumicino) – Hawana – Managua – Rzym.

Istniejące od blisko 14 lat linie lotnicze Blue Panorama są relatywnie niewielkim przewoźnikiem specjalizującym się w niedrogich połączeniach z miejscami o dużym turystycznym potencjale. Zasadniczą częścią ich klienteli są biura turystyczne, niemniej firma prowadzi też indywidualną sprzedaż biletów za pośrednictwem swej strony internetowej. I tam np. bilety do Managui są już w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od ok. 700 euro (powrotny).

Blue Panorama będzie jedynym europejskim przewoźnikiem oferującym połączenie z Nikaraguą. W regionie latynoamerykańsko-karaibskim linie te latają, poza już wspomnianą Kubą, także do Meksyku, Brazylii, Hondurasu, oraz na Bahamy, Dominikanę, Antiguę i Barbudę, Arubę i Curaçao.

zapowiadane nowe połączenia lotnicze

Kolejna zapowiedziana już oficjalnie nowość, to szykowane wejście na rynek lotów do Ameryki Południowej kolejnego arabskiego giganta lotniczego. Po Qatar Airways i Emirates, które już latają do Brazylii i Argentyny, kolej przyszła na Etihad Airways. Ten przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaliczany do najlepszych i najszybciej rozwijających się na świecie, 1 czerwca 2013 rozpocznie loty między swym hubem w Abu Dhabi a São Paulo. Loty będą wykonywane airbusami A340-600 i odbywać się będą codziennie.

Etihad wejdzie tym samym do elitarnego grona linii lotniczych latających na wszystkie zamieszkane kontynenty.

Apetyt na loty do Brazylii ma także Ethiopian Airlines. Jej szef, Tewolde Gebremariam, zapowiedział to niedawno w wywiadzie udzielonym branżowemu pismu Flightglobal. Loty między Addis-Abbebą i São Paulo miałyby się rozpocząć już w grudniu tego roku, choć termin ten może się jeszcze przesunąć, ze względu na opóźnienie w dostarczaniu przez Boeinga, zamówionych przez tego afrykańskiego przewoźnika samolotów B787.

Ethiopian Airlines, które należą do globalnego sojuszu Star Alliance, zamierzają latać do Brazylii z międzylądowaniem w stolicy Togo, Lomé.

***

PS. Lotom do Ameryki Łacińskiej, oraz lotniczym połączeniom w tym regionie poświęcony jest jeden z działów naszego forum. Zapraszamy też do korzystania z naszej wyszukiwarki biletów.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Nowe loty do Ameryki Łacińskiej. Z Emiratów, Etiopii i Włoch."

  1. tierralatina.pl  19/11/2012 o 02:21

    Ethiopian Airlines poinformowało, że planowane rozpoczęcie połączeń między Addis Abbebą i Sao Paulo zostało przełożone na marzec przyszłego roku. Tewolde Gebremariam poinformował, że proponowane przez lotnisko „sloty”, czyli godziny planowanego lądowania i startu nie w pełni satysfakcjonują jego firmę i „wymagają kontynuowania dyskusji”.
    Szef etiopskiego przewoźnika podkreślił przy tym, że w najmniejszym stopniu nie wycofuje się z planów utworzenia połączenia z Brazylią, ani przewidzianego międzylądowania w Lomé. Ethiopian Airlines posiada bowiem w Togo filię, ASKY Airlines, która oferuje szereg połączeń z miastami Afryki Zachodniej.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.