Nazwij wenezuelskiego motyla!

National Geographic Polska ogłosił konkurs na nazwę nowego gatunku motyli, odkrytego podczas tegorocznej, polsko-wenezuelskiej wyprawy na Tramén Tepui.


Tegoroczna polsko-wenezuelska wyprawa na Tramén Tepui zakończyła się nie tylko sukcesem eksploracyjno-sportowym, czyli pierwszym zdobyciem szczytu przez zespół wspinaczy: Marek Arcimowicz, Alberto Raho i Carlos Osorio. To był także niebagatelny sukces naukowy – Izabela Stachowicz na zboczach tej góry odkryła bowiem nieznane dotąd gatunki żab i motyli.

Erateina ?????? – to dla tego motyla szukamy zazwy

Dzięki temu dokonaniu National Geographic Polska, jeden ze sponsorów ekspedycji, może teraz zorganizować rzadki w swym rodzaju konkurs, dający jego uczestnikom możliwość nadania łacińskiej nazwy, która będzie już na zawsze określała odkrytego wówczas wenezuelskiego motyla.

Jego regulamin, oraz warunki jakie musi spełniac proponowana nazwa znajdują się na konkursowej stronie internetowej miesięcznika. Tam też znajduje się formularz do przesyłania proponowanych nazw.

Czas trwania konkursu – do 28 października 2012. Zwycięzca otrzyma aparat fotograficzny ufundowany przez firmę Benq. No i – oczywiście – satysfakcję z wpisania się (dosłownego!) w historię biologicznych odkryć!

tierralatina.pl była jednym z patronów medialnych tej wyprawy.

PS. Podróżowaniu po Wenezueli jest poświęcony jeden z działów naszego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Nazwij wenezuelskiego motyla!"

  1. Pingback: Motyl odkryty w Wenezueli jest... sprytną dziewczyną!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.