A380 poleci do Brazylii


Air France jest pierwszym przewoźnikiem planującym regularne rejsy do Ameryki Łacińskiej największym na świecie samolotem pasażerskim – airbusem A380.

Szef francuskiego przewoźnika, Alexandre de Juniac, przebywał w minionym tygodniu w Brazylii, gdzie m.in. przedstawił plany rozbudowy siatki połączeń między Paryżem a tym krajem. Ujawnił przy tym, że Air France nie tylko planuje otwarcie nowych tras, ale także zdecydowane wzmocnienie tych już istniejących.

W chwili obecnej Air France oferuje cztery loty dziennie między swą bazą na paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle i Brazylią: dwa do São Paulo i dwa do Rio de Janeiro. Jednak, jak ujawnił de Jauniac, już w 2014 roku przewoźnik ten chce zacząć też latać do brazyliskiej stolicy – Brasilii, dokąd bezpośrednie loty z Europy oferuje obecnie jedynie portugalski TAP, będący od lat niekwestionowanym liderem na rynku połączeń Starego Kontynentu z Brazylią.

Szef Air France dodał, że „w ciągu najbliższych trzech, czterech lat” przewoźnik ten powinien uruchomić także połączenia między Francją, a „kierunkami turystyczno-wakacyjnymi”, wymieniając przy tym jako rozważane kierunki Salvador de Bahia i Recife.

A380 Air France

Takim gigantem Air France chce w 2014 r. latać do São Paulo (fot: Joe Ravi).

Nowością planowaną przez francuskie linie lotnicze jest też planowane wprowadzenie airbusa A380 – największego na świecie samolotu pasażerskiego – na trasę między Paryżem i São Paulo. Air France jest pierwszym przewoźnikiem planującym loty tym gigantem do Ameryki Łacińskiej.

Wg. tego co powiedział w trakcie swej wizyty w Brazylii de Jauniac codzienne rejsy A380 do największej brazylijskiej metropolii rozpoczną się na wiosnę 2014 roku, czyli na kilka miesięcy przed organizowanym przez ten kraj piłkarskim Mundialem. Należące do Air France airbusy A380 zabierają na pokład, w zależności od konfiguracji, od 516 do 538 pasażerów.

Francuski przewoźniek chce też zacieśniać swą współpracę z brazylijskimi liniami lotniczymi GOL, dzięki której oferuje swym pasażerom przesiadkowe połączenia z większością największych miast Brazylii.

****

PS. O tych i o innych połączeniach z Ameryką Łacińską, oraz o lataniu wewnątrz tego regionu, dyskutować można w dziale lotniczym naszego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego. tierralatina.pl oferuje także metawyszukiwarkę biletów lotniczych.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.