Do Buenos Aires z Turkish Airlines


Tureckie linie lotnicze Turkish Airlines zaczną latać do Buenos Aires. Ich pierwszy lot do argentyńskiej stolicy zaplanowany jest już na 11 grudnia.

O planowanym przez tureckiego przewoźnika przedłużeniu do Buenos Aires już istniejącej trasy Stambuł – São Paulo, pisaliśmy w lutym. Wtedy mówiono nieoficjalnie, że samoloty Turkish Airines mogłyby się pojawić w argentyńskiej stolicy już w połowie czerwca. Termin ten jednak minął, a zapowiadane (fakt, że zawsze robiono to „nieoficjalnie”) połączenie się jednak nie pojawiło. Nie było też żadnych komunikatów w tej sprawie. Niektóre branżowe media lotnicze przypuszczały nawet, że Turkish Airlines ze swego „argentyńskiego pomysłu” zrezygnował.

taką trasę, już od 11 grudnia, pokonywać będą – cztery razy w tygodniu – boeingi 777 w barwach Turkish Airlines

Okazuje się, że jednak tak nie było. Negocjacje cały czas trwały i mamy już ich konkretny rezultat – 11 grudnia boeing 777 w barwach Turkish Airlines po raz pierwszy wyląduje na lotnisku Ezeiza w Buenos Aires. I – począwszy od tego dnia – będzie to robił regularnie, 4 razy w tygodniu: we wtorki, środy, piątki i niedziele.

Rozkład lotów jest następujący:

TK015 IST0920 – 1900GRU2015 – 2155EZE 77W x146
TK016 EZE2355 – 0345+1GRU0505+1 – 2125+1IST 77W x146

Podobnie jak robią to jego bliskowschodni konkurenci, Qatar Airways i Emirates, Turkish Airlines latać będzie do argentyńskiej stolicy z międzylądowaniem w Brazylii. Będzie też można kupić bilety u tego przewoźnika na samą tylko wewnątrz-południowoamerykańską trasę, czyli Buenos Aires – São Paulo – Buenos Aires. Bilety są już w sprzedaży.

PS. Zachęcamy do korzystania z naszej metawyszukiwarki biletów lotniczych, oraz zaglądania do działu lotniczego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego tierralatina.pl.

Book Hostels Online Now

Prześlij dalej:

3 reakcje na "Do Buenos Aires z Turkish Airlines"

  1. zwirekiwigura  21/11/2012 o 18:27

    No niestety te godziny wylotu/przylotu w Istambule są takie, że gdyby ktoś chciał lecieć z Warszawy, to musiałby tam spędzić noc. I to zarówno przy locie tam jak i z powrotem. Ale cena może być atrakcyjna – sprawdziłem przed chwilą i na wylot w grudniu/powrót w styczniu Turkish życzy sobie za trasę WAW-IST-EZE-IST-WAW niecałe 1600 USD i jest najtańszy z dostępnych.

    Odpowiedz
  2. Pingback: Bogota i Panama z Turkish Airlines | tierralatina.pl

  3. Pingback: Turkish poleci do Hawany i Caracas tierralatina.pl - Ameryka Łacińska i Karaiby

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.