Aeromexico lata do Londynu


Meksykańskie linie lotnicze Aeroméxico uruchomiły połączenie z Londynem. To ich trzecia europejska trasa.

Swój premierowy lot na tej trasie łączącej Aeropuerto Internacional Benito Juárez z londyńskim Heathrow meksykański przewoźnik wykonał wczoraj. Jego samoloty (obecnie boeingi 767-200ER, a od przyszłego roku boeingi 787, których Aeroméxico zamówiło aż 19) pokonywać ją będą 3 razy w tygodniu – wylot z Meksyku zaplanowano na środy, piątki i niedziele, a powrót z Londynu w poniedziałki, czwartki i soboty.

To trzecia europejska trasa tego meksykańskiego przewoźnika – Aeroméxico lata także do Madrytu i Paryża. Z połączenia z Barceloną zrezygnował on na początku tego roku.

Na trasie między Meksykiem i Londynem jedynym konkurentem Aeroméxico będzie British Airways. Dawniej połączenie to obsługiwała także Mexicana, która zbankrutowała dwa lata temu.

Aeroméxico należy do sojuszu lotniczego SkyTeam. Przewoźnik posiada flotę 56 samolotów (i zamówienia na co najmniej 127 kolejnych), którymi obsługuje 55 tras łączących Meksyk z m.in. Ameryką Południową, Azją i Europą. Dodatkowo, jego krajowo-regionalna filia Aeroméxico Connect posiada 59 samolotów, którymi lata do dodatkowych 55 portów lotniczych.

****

P.S. Zachęcamy do korzystania z naszej metawyszukiwarki najtańszych połączeń lotniczych, oraz odwiedzania na naszym forum dyskusyjnym działów poświęconych lataniu do i po Ameryce Łacińskiej i podróżowaniu po Meksyku.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.