Fortaleza z Alitalią

Już w przyszłym tygodniu Alitalia uruchomi bezpośrednie połączenie lotnicze między Rzymem, a stolicą brazylijskiego stanu Ceara - Fortalezą. Włoski przewoźnik będzie drugim w Europie latającym do tego miasta.


Włoska Alitalia loty do Fortalezy rozpocznie w najbliższy poniedziałek, 14 stycznia. Przewoźnik obsługiwać je będzie boeingiem B777-200, zabierającym na pokład maksymalnie 293 pasażerów. Przewidziane są dwie rotacje Rzym-Fortaleza-Rzym tygodniowo. Wyloty z włoskiej stolicy zaplanowane są na poniedziałki i piątki rano (11:05), a powrót z Fortalezy w te same dni późnym popołudniem (z powrotem do Rzymu dnia następnego).

Między 22 lutego, a 27 marca loty odbywać się będą w poniedziałki i czwartki, potem powrócą do pierwotnego harmonogramu.

Samoloty trasę Rzym-Fortaleza pokonywać będą w mniej więcej 9,5 godziny. Będzie to trzecia trasa Alitalii do Brazylii (przewoźnik lata już do São Paulo i Rio de Janeiro), oraz 5 do Ameryki Łacińskiej (dwie pozostałe to Caracas i Buenos Aires).

Latynoamerykańskie trasy włoskiej Alitalii

Latynoamerykańskie trasy włoskiej Alitalii

Na trasie do Fortalezy włoski przewoźnik będzie miał, w Europie, tylko jednego konkurenta – regularne rejsy proponuje tam tylko – z Lizbony – TAP Portugal.

Alitalia należy do sojuszu lotniczego SkyTeam. Jego pozostali członkowie to Aerofłot, Aerolíneas Argentinas, Aeroméxico, Air Europa, Air France, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Czech Airlines, Delta Air Lines, Kenya Airways, KLM, Korean Air, Middle East Airlines, Saudia, TAROM, Vietnam Airlines i Xiamen Airlines.

****

Zapraszamy na forum duskusyjne – jest na nim m.in. dział poświęcony temu jak latać do i po Ameryce Łacińskiej, oraz podróżowaniu po Brazylii. Mamy też własną metawyszukiwarkę najtańszych biletów lotniczych.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.