Jak się czuje Hugo Chávez?


Rząd Wenezueli wydał kolejny, dość enigmatyczny, komunikat o stanie zdrowia zmagającego się z rakiem, przebywającego w klinice w Hawanie, prezydenta tego kraju Hugo Cháveza. Wynika z niego, że jest z nim wciąż kiepsko, ale coraz  lepiej. A infekcja jego układu oddechowego jest pod kontrolą, choć wciąż wymaga on szczególnych środków aby oddychać…

Oto pełen tekst komunikatu odczytanego w niedzielę wieczorem w Caracas, przez Ministra Władzy Ludowej ds. Informacji i Komunikacji, Ernesto Villegasa:

Rząd Boliwariańskiej Republiki Wenezueli informormuje wenezuelski lud i inne bratnie narody o ewolucji klinicznej Prezydenta Hugo Cháveza.

Pomimo słabego stanu zdrowia po skomplikowanej operacji przeprowadzonej 11 grudnia, w ostatnich dniach generalny obraz kliniczny był korzystny, a Prezydent ściśle stosuje terapię.

Infekcja układu oddechowego jest pod kontrolą, chociaż Prezydent-Dowódca nadal wymaga szczególnych środków aby zaradzić niewydolności oddechowej.

Prezydent jest świadomy, w kontakcie z rodziną, swoim politycznym zespołem oraz prowadzącą ekipą lekarską. Jest na bieżąco ze wszystkimi informacjami mogącymi go zainteresować.

W przeddzień procesji Panny Boskiej Pasterki*, Boliwariański Rząd Wenezueli zaprasza wenezuelskie rodziny do połączenia się w modlitwie do patronki Barquisimeto, aby wypełniła naszą Ojczyznę pokojem i szczęściem.

* W hiszpańskim oryginale komunikatu pada nazwa Virgen de la Divina Pastora i jest ona błędna – to tak jakby powiedzieć Panna Matki Boskiej Częstochowskiej. Chodzi oczywiście o Divina Pastora de Barquismeto, czyli Boską Pasterkę z Barquismeto – jeden z najbardziej czczonych w Wenezueli cudownych wizerunków Matki Boskiej, której święto obchodzone jest właśnie 14 stycznia. Tego dnia w Barquismeto, czwartym co do wielkości wenezuelskim mieście, organizowana jest wielogodzinna procesja, w trakcie której święta figura odwiedza wszystkie znajdujące się tam kościoły. W obchodach tych biorą co roku udział setki tysięcy osób, przybyłych nie tylko z całej Wenezueli, ale także spoza granic tego kraju. Szacuje się, że liczba wiernych biorących udział w tej dorocznej procesji sięga czasami 2,5 miliona. Uważa się tą ceremonię za trzeci najpopularniejszy na świecie wyraz kultu maryjnego – więcej wiernych gromadzą jedynie obchody święta Matki Bożej z Guadelupe (Meksyk, 12 grudnia) i Matki Bożej Fatimskiej (Portugalia, 13 maja).

Prześlij dalej:

7 reakcji na "Jak się czuje Hugo Chávez?"

 1. Piotr Wojnicki  14/01/2013 o 09:10

  Niezły bełkot. I ani w nim słowa o rzeczy najważniejszej, czyli nowotworze. Może on już nie żyje?

  Odpowiedz
 2. caraquena  14/01/2013 o 22:33

  Skoro czuje się lepiej i się komunikuje, to czemu go nie pokażą? Czemu od ponad miesiąca nie było nawet jednego zdjęcia jego? No i dlaczego leży w Hawanie, czyżby po tylu latach rewolucji boliwariańskiej nie było w Wenezueli żadnego szpitala w którym możnaby leczyć prezydenta? To jednak kompromitacja.

  Chavez będzie jak Bierut, który: „pojechał dumnie, a wrócił w trumnie”. I ten i ten pojechał do swoich mocodawców.

  Odpowiedz
  • moher  06/02/2013 o 15:32

   Co chavez tobie przeszkadza?
   Siedzisz sobie w Venezueli cieplutko, milutko a tu wyskakujesz z bierutem.

   Odpowiedz
   • caraquena  06/02/2013 o 16:05

    Przyjedź lewicowy mądralo do Wenezueli. Ale nie na wakacje, pomieszkaj trochę w tym socjalistycznym raju w którym co roku mordowanych jest prawie 20 tys. osób. Może zrozumiesz że „cieplutko” nie znaczy koniecznie że „milutko”.

    Odpowiedz
 3. Pingback: Elías Jaua szefem dyplomacji Wenezueli. Legalnie? | tierralatina.pl

 4. Pingback: Pokazali Hugo Chaveza, po 65 dniach! | tierralatina.pl

 5. Pingback: Hugo Chávez twierdzi, że powrócił do Wenezueli | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.