Air France poleci do Montevideo


Air France zacznie w kwietniu latać do Montevideo. Loty między Paryżem a stolicą Urugwaju odbywać się będą 5 razy w tygodniu.

Air France oficjalnie potwierdził dzisiaj informację przekazaną wczoraj przez urugwajskiego ministra transportu i robót publicznych, Enrique Pintado – począwszy od 16 kwietnia francuski przewoźnik będzie oferować aż 5 lotów tygodniowo między paryskim lotniskiem Roissy-Charles de Gaulle i Carrasco w Montevideo.

CDG-EZE-MVDNie będzie to jednak połączenie bezpośrednie. Francuzi, po prostu, 5 razy w tygodniu, wydłużą do Montevideo swoje codzienne loty na trasie Paryż – Buenos Aires – Paryż.

Od 16 kwietnia loty opuszczające Paryż we wtorki, środy, czwartki, piątki i niedziele będą obsługiwać trasę Paryż (CDG) – Buenos Aires (EZE) – Montevideo (MVD) – Buenos Aires (EZE) – Paryż (CDG). Z Montevideo samoloty do Paryża odlatywać będą w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty.

W tegorocznym letnim sezonie Air France połączenie z Urugwajem obsługiwać będzie boeingiem B777-200 oferującym 308 miejsc na pokładzie.

Dla Air France-KLM będzie to już 15 port lotniczy obsługiwany w Ameryce Łacińskiej, co umocni tego przewoźnika na pozycji lidera w połączeniach między Europą a tą częścią świata. Pozycji, którą – kilka lat temu – Francuzi odebrali hiszpańskiej Iberii.

Wierzymy w rozwój gospodarczy Ameryki Łacińskiej. Jest to dla nas bardzo dynamicznie rozwijający się rynek, w rozwoju którego już od lat bierzemy aktywny udział i na którym jesteśmy, w naszym segmencie, zdecydowanym liderem. Montevideo jest przykładem, że staramy się nie tylko umacniać naszą pozycję na już istniejących trasach, ale także cały czas otwierać nowe.– stwierdził Patrick Roux, szef  Air France-KLM w obu Amerykach.

Air France będzie jedyną europejską linią lotniczą oferującą loty do Urugwaju. Jedyną, ale nie pierwszą – do Montevideo jeszcze lata w tej chwili Iberia, ale Hiszpanie już zapowiedzieli, że przestaną lobsługiwać trasę Madryt-Montevideo-Madryt 30 marca. Ponadto, w przeszłości,  w Montevideo lądowały rejsowe samoloty m.in. British Airways, Alitalii, KLM, a nawet Aerofłotu.  Także Air France już kilkakrotnie obsługiwał połączenie z urugwajską stolicą. W 1974 r. był nawet pierwszym przewoźnikiem, który wylądował w tym mieście boeingiem B747. Do Europy (Madryt i Amsterdam) latały też samoloty nieistniejącej już urugwajskiej Pluny.

*****

Polecamy naszą wyszukiwarkę tanich połączeń lotniczych. Oraz poświęcony biletom i lataniu dział naszego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego.

Prześlij dalej:

3 reakcje na "Air France poleci do Montevideo"

  1. Pingback: Air Europa poleci do Urugwaju | tierralatina.pl

  2. Pingback: Do Panamy z Air France | tierralatina.pl

  3. Pingback: TAP Portugal i Air France umacniają się na brazylijskim rynku | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.