Prezerwatywy już gotowe na brazylijski karnawał


Zbliżający się Karnawał w Brazylii to synonim wzmożonej aktywności seksualnej. Władze o tym doskonale wiedzą i już przygotowały blisko 69 milionów prezerwatyw.

Obchody tegorocznego Karnawału rozpoczynają się, w większości brazylijskich miast, 8 lutego. Przez pięć dni miliony osób będą na ich ulicach tańczyć, pić, flirtować, uwodzić… Ta szaleńcza karnawałowa zabawa – to nie jest tajemnicą – nierzadko kończy się seksem. I niekoniecznie ze stałym partnerem. Władze kraju przypominają więc: Bawcie się, ale nie zapominajcie o prezerwatywach!

carnaval-seguro-camisinhaBrazylijskie Ministerstwo Zdrowia, jak co roku, przygotowało dla uczestników karnawału miliony „koszuleczek” (camisinhas) – bo tak, pieszczotliwie, mieszkańcy tego kraju nazywają prezerwatywy . Tym razem jest ich 68,6 milionów. Jak wyjaśnił wczoraj Dirceu Greco, szef ministerialnego departamentu chorób przenoszonych drogą seksualną, będą one m.in. rozdawane na ulicach, dworcach autobusowych, lotniskach i w taksówkach. Tej masowej dystrybucji towarzyszyć też będzie kampania reklamowa pod przewodnim hasłem: „Życie jest lepsze bez AIDS! Zabezpieczaj się! Zawsze używaj prezerwatywy!”

Greco przyznał, że ostatnie badania wskazują na to, że w Brazylii coraz rzadziej sięga się po prezerwatywy. –Jeszcze kilka lat temu 58 proc. przypadkowych kontaktów seksualnych odbywało się z zabezpieczeniem, teraz po prezerwatywę sięga się tylko w 49 proc. przypadków.– ujawnił.

rządowy plakat zachęcający do używania prezerwatyw

rządowy plakat zachęcający do używania prezerwatyw

Wg. ministerialnych ekspertów ten spadek popularności „koszuleczek” wynika z tego, że aktualni młodzi nie byli świadkami epidemii AIDS jaka dotknęła Brazylię w latach 80-tych ubiegłego wieku. Dodatkowo, w zbiorowej świadomości, nie jest to już choroba śmiertelna, lecz tylko przewlekłe schorzenie. Co nie jest, niestety, prawdą. –Co roku z powodu AIDS umiera w Brazylii około 12 tys. osób.– przypomniał Dirceu Greco. –Trzeba skończyć z popularnym przekonaniem, że seks bez prezerwatywy jest lepszy. Jej używanie musi stać się czymś normalnym, automatycznym. Musimy przekonać, że prezerwatywa może nawet urozmaicić seksualne doznania.– dodał.

W ubiegłym roku, podczas Karnawału, rząd rozdał 70 milionów prezerwatyw.

 

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.