Poranek w Caracas

Świt w Caracas, stolicy Wenezueli, na filmie poklatkowym.


Caracas – stolica Wenezueli. Miasto założone przez hiszpańskich kolonizatorów w 1567 r. i nazwane tak (pełna historyczna nazwa to: Santiago de León de Caracas) ze względu na Los Caracas – szczep Indian zamieszkujących wówczas ten region. Caracas, choć znajduje się zaledwie 15 kilometrów od wybrzeża Morza Karaibskiego, położone jest na średniej wysokości około 950 m n.p.m. Od plaży oddziela go, widoczny na filmie i należący do Gór Karaibskich, masyw El Ávila, którego najwyższy szczyt  – Pico Naiguatá – sięga 2765 m n.p.m. Masyw ten jest od 1959 r. Parkiem Narodowym.

I to właśnie najbardziej łączy Caracas z Warszawą. Są to jedyne stolice świata, w których granice administracyjne miasta bezpośrednio przylegają do Parku Narodowego.

Wg. różnych szacunków w Caracas mieszka od niespełna 2 do ponad 5 milionów mieszkańców. Miasto to, choć pięknie położone, od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce najniebezpieczniejszych miast świata.

Caracas jest najbardziej na północ wysuniętą stolicą w Ameryce Południowej.
Prześlij dalej:

About Marek Arcimowicz

Od kilkunastu lat zawodowo fotograf od „zadań specjalnych“. Z wykształcenia architekt-planista, instruktor narciarstwa. Pracuje dla liczących się klientów i największych agencji reklamowych w Polsce i za granicą. Z aparatem „zaliczył“ wszystkie strefy geograficzne.

W sieci:

Na Facebooku Inne teksty na tierralatina.pl Strona internetowa

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.