Wenezuela chce uzbroić robotników


Prezydent Wenezueli, Nicolás Maduro, potwierdził wczoraj wolę utworzenia kolejnej formacji mundurowej – milicji robotniczej.

Musimy wykonać kroki w stronę prawdziwej unii obywatelsko-wojskowej i zcalić zorganizowaną klasę robotniczą z Narodowymi Boliwariańskimi Siłami Zbrojnymi. Dlatego też, wydałem już polecenie gen. Barientosowi, naszemu ministrowi obrony i szefowi Dowództwa Strategiczno-Operacyjnego, aby jak najszybciej została utworzona i zorganizowana Milicja Robotnicza. Będzie ona częścią Narodowej Milicji Boliwariańskiej.– oznajmił wczoraj, w trakcie telewizyjnego przemówienia, wenezuelski prezydent Nicolas Maduro.

milicia bolivarianaPrzywódca wezwał „robotnice i robotników”, aby już szykowali się do służby Ojczyźnie. –Jest bardzo ważne aby nasza klasa robotnicza była wytrenowana do obrony Wenezueli w dycyplinie, w mundurze i z bronią w ręku. To jest ważne dla stabilności naszego kraju. I szacunku jaki jest mu należny.– stwierdził prezydent.

Wojskowy trening ma też pomóc robotnikom w uzyskaniu wiary w siebie i zyskaniu szacunku innych klas społecznych i zwiększeniu produkcyjności. –Siła wywołuje respekt. Im bardziej klasa robotnicza będzie wyszkolona,  tym większym będzie cieszyła się szacunkiem. Im bardziej świadoma będzie swojej siły, tym więcej będzie produkowała.– tłumaczył Maduro.

Wenezuela będzie potęgą, z którą każdy będzie się liczył, gdy będzie tu 300 tys., 500 tys., a może nawet milion lub dwa miliony członków milicji robotniczej. I wszyscy będą umundurowani, uzbrojeni i gotowi do obrony suwerenności, Ojczyzny i Rewolucji Boliwariańskiej! Hugo Chavez jest na pewno z nas dumny, widząc co my tu tworzymy!– zapewnił wenezuelski prezydent.

W chwili obecniej w Wenezueli istnieją już następujące formacje mundurowe: Narodowa Policja Boliwariańska, policje lokalne, Boliwariańska Gwardia Narodowa, Rezerwa Narodowa, oraz marynarka, lotnictwo i wojsko lądowe.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.