Polska otworzy ponownie ambasadę w Panamie?

Polska jest zainteresowana ponownym otwarciem ambasady w Panamie. Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel tego państwa w naszym kraju, ambasador Luis Madrid.


O polskich planach poinformowało na swych stronach panamskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Z komunikatu wynika, że o chęci ponownego otwarcia polskiej placówki dyplomatycznej w Panamie zapewnił ambasadora tego kraju, Luisa Madrida, sam szef polskiego MSZ Radosław Sikorski, który w miniony piątek był gościem cyklicznego spotkania roboczego akredytowanych w naszym kraju ambasadorów państw latynoamerykańskich.

logo panamskiego MSZWg. ambasadora Madrida minister Sikorski umotywował chęć ponownego otwarcia polskiej ambasady w Panamie rosnącym znaczeniem tego kraju w Ameryce Centralnej. Przedstawiciel polskiego rządu miał też wyrazić zainteresowanie podpisaniem bilateralnej umowy o rozwoju wymiany turystycznej między oboma państwami.

Z relacji ambadsadora Madrida wynika też, że podczas piątkowego spotkania ministra Sikorskiego z latynoamerykańskimi dyplomatami wspominano także o możliowości ponownego uruchomienia polskiej placówki w Urugwaju, oraz ewentualnym otwarciu Ambasady RP w Ekwadorze.

Polska i Panama nawiązały stosunki dyplomatyczne w 1904 r. Polska ambasada w tym kraju zamknięta została decyzją ministra Sikorskiego w 2008 r. Wtedy też zamknięto polskie placówki w Montevideo (Urugwaj) i San José (Kostaryka).
Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Polska otworzy ponownie ambasadę w Panamie?"

  1. Pingback: Ambasada RP w Panamie znowu działa | tierralatina.pl - Ameryka Łacińska i Karaiby

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.