Nie żyje „Chucho” Benítez


27-letni napastnik reprezentacji Ekwadoru w piłce nożnej, Christian ‚Chucho’ Benítez, zmarł dzisiaj w nocy na zawał serca.

Ekwadorczyk trzy tygodnie temu podpisał kontrakt z katarskim klubem El Jaish SC, gdzie za 3 sezony miał zarobić ok. 18 milionów dolarów. Swój pierwszy mecz w barwach nowego pracodawcy rozegrał zaledwie wczoraj. Wcześniej „Chucho” występował m.in. w Birmingham City oraz meksykańskich klubach Santos Laguna i América. Z tym ostatnim sięgnął po tytuł mistrza kraju, a także trzykrotnie wywalczył tytuł sezonowego króla strzelców ligi meksykańskiej.

Christian Benitez

Zrobione zaledwie dwa tygodnie temu, pierwsze zdjęcie Beniteza w koszulce katarskiego klubu.

‚Chucho’ Benítez odnosił też sukcesy w reprezentacji Ekwadoru – w barwach swego kraju rozegrał 58 spotkań, w trakcie których strzelił 24 gole, co czyniło go 3. najbardziej skutecznym napastnikiem  w historii „La Tricolor”. Dwie z tych bramek strzelone zostały Biało-Czerwonym – zmarły Ekwadorczyk aż dwa razy pokonał Przemysława Tytonia w rozegranym w październiku 2010 r meczu towarzyskim w Montrealu (zakończył się on remisem 2:2, po polskich golach Smolarka i Obraniaka).

Śmierć Beníteza jest dla nas ogromnym szokiem i stratą, której nie da się na nadrobić. Chucho był nie tylko wyśmienitym piłkarzem, ale także „duszą” ekipy, kimś kto jak nikt inny potrafił rozładowywać wewnętrzne napięcia i konflikty, oraz motywować swych kolegów.– stwierdził Reinaldo Rueda, kolumbijski selekcjoner reprezentacji Ekwadoru.

Według Ruedy Chucho, który wraz z reprezentacją wziął udział w piłkarskich mistrzostwach świata w Niemczech w 2006 r., ale nie zakwalfikował się do tych kolejnych w RPA, marzył o udziale w kolejnym Mundialu, tym razem w Brazylii. I to marzenie mogło się spełnić – na 4 kolejki przed zakończeniem eliminacji, Ekwador zajmuje dające awans trzecie miejsce w regionalnej tabeli.

Przed ostatnim eliminacyjnym meczem, z Argentyną, Benítez uczestniczył we wszystkich treningach, choć było wiadomo – ze względu na otrzymane wcześniej żółte kartki – nie będzie mógł w nim zagrać. On przyjechał na zgrupowanie tylko po to aby dopingować swych kolegów. – przypomniał selekcjoner.

Piłkarz trafił do szpitala w Dausze w niedziele wieczorem skarżąc się na bardzo silne bóle brzucha. Zmarł tam kilka godzin później w obecności swojej żony. Wg. wstępnych ustaleń będący bezpośrednia przyczyną śmierci zawał serca był następstwem nagłego, silnego zapalenia otrzewnej.

Christian ‚Chucho’ Benítez osierocił dwójkę dzieci.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.