Wenezuelski poseł ruszył na front. W Syrii.


Deputowany do wenezuelskiego parlamentu, Adel El Zabayar, przyłączył się do sił zbrojnych lojalnych syryjskiemu prezydentowi Baszarowi al-Asadowi.

Adel El Zabayar, 49-letni deputowany do Zgromadzenia Narodowego w Caracas z ramienia rządzącej Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli, do Damaszku poleciał w miniony weekend, oficjalnie aby odwiedzić chorą, mieszkającą tam matkę. Wczoraj jego parlamentarna asystentka poinformowała w Caracas jednak, że El Zabayar do Wenezueli szybko nie wróci – postanowił bowiem przyłączyć się do sił zbrojnych lojalnych prezydentowi Baszarowi al-Asadowi.

Adel El Zabayar (fot: Asamblea Nacional)

Adel El Zabayar (fot: Asamblea Nacional)

Asystentka wytłumaczyła, że polityk – posiadający podwójne wenezuelsko-syryjskie obywatelstwo  i z wykształcenia będący ekonomistą – „podjął decyzję o przyłączeniu się do walk, po zobaczeniu na własne oczy jak Syria została zniszczona”.

Adel El Zabayar zwrócił się już do wenezuelskiego parlamentu o przedłużenie mu na czas nieokreślony zwolnienia z udziału w jego pracach. W specjalnym komunikacie napisał:

Jeśli moja ta moja prośba zostanie odrzucona będę zmuszony zrezygnować z mandatu poselskiego, gdyż nie widzę innej możliwości jak przyłączenie się do brygad broniących Syriii przed możliwą agresją północnoamerykańskiego Imperium i jego sługusów. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, Syria potrzebuje wsparcia przeciw tym kryminalistom.

Zwolnienie otrzymał, jego partia posiada w Zgromadzeniu Narodowym większość.

Wenezuelski prezydent, Nicolas Maduro, jest zdecydowanie przeciwny zagranicznej, zbrojnej interwencji w Syrii i uważa, że doniesienia o stosowaniu przez Baszara al-Asada broni chemicznej są „wymysłem stworzonym w Waszyngtonie”.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.