Air France poleci do Panamy


Panama stanie się 16. latynoamerykańskim miastem, do którego latają z Paryża samoloty Air France. Już w listopadzie.

Nowe połączenie inaugurowane zostanie 25 listopada – samoloty Air France pononywać będą trasę Paryż (CDG) – Panama (PTY) – Paryż (CDG) trzy razy w tygodniu. Wyloty z Roissy-Charles de Gaulle zaplanowane są na poniedziałki, czwartki i soboty o 13:30, przylot na lotnisko Tocumen przewidziany jest na 18:30. Loty powrotne wylatywać będą z Panamy tego samego dnia o 22:00. Powrót do Paryża o 14:10 dnia następnego.

CDG-PTYAir France połączenie z Panamą będzie obsługiwał boeingiem B777-200, zabierającym na pokład 309 pasażerów.

W chwili obecnej jedyną linią lotniczą oferującą bezpośrednie loty z Europy do Panamy jest KLM, należący do tego samego właściciela co Air France. Razem, obaj przewoźnicy, oferować będą 10 lotów tygodniowo między Amsterdamem/Paryżem i Panamą.

Dla Air France będzie to już 16. obsługiwane regularnie latynoamerykańskie lotnisko i drugie inaugurowane w tym roku nowe połączenie w tym regionie – w kwietniu francuski przewoźnik rozpoczął loty do Montevideo w Urugwaju.

Należący do globalnego sojuszu lotniczego SkyTeam Air France, jest zdecydowanym liderem na rynku przewozów lotniczych między Europą i Ameryką Łacińską. Biorąc pod uwagę całą grupę Air France-KLM ta dominacja jest jeszcze wyraźniejsza: razem obaj przewoźnicy obsługują połączenia z aż 25 miastami w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Są to: Aruba, Bogota, Bonaire, Buenos Aires, Cancún, Caracas, Cayenne, Ciudad de México, Ciudad de Panamá, Curaçao, Fort de France, Guayaquil, Hawana, Lima, Montevideo, Paramaribo, Pointe-à-Pitre, Port-au-Prince, Punta Cana, Quito, Santo Domingo, Sint Maarten, Santiago de Chile, São Paulo i Rio de Janeiro.

*****

Polecamy naszą wyszukiwarkę tanich połączeń lotniczych. Oraz poświęcony biletom i lataniu dział naszego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego – znajdziecie tam m.in. informację o aktualnych promocjach na połączenia z Ameryką Łacińską i Karaibami.

 
Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Air France poleci do Panamy"

  1. Pingback: TAP Portugal i Air France umacniają się na brazylijskim rynku | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.