Metallica zagra na Antarktydzie!

"Graliśmy już koncerty na wszystkich kontynentach poza jednym. W grudniu się to zmieni!" - tak słynna Metallica zapowiedziała swój występ na Antarktydzie.


8 grudnia Amerykanie zagrają w argentyńskiej stacji badawczej Carlini.

Na początku zła wiadomość dla wszystkich polskich fanów Metalliki. Choćbyście nie wiadomo jak się starali i byli gotowi wydać nieograniczoną ilość pieniędzy, to biletu na ten wyjątkowy koncert amerykańskiego zespołu nie kupicie. Bo biletów nie było, nie ma i nie będzie.

Na koncert, który odbędzie się 8 grudnia w – z najdującej się na antarktycznej Wyspie Króla Jerzego – argentyńskiej stacji badawczej Carlini, trafić będzie można tylko i wyłącznie w wyniku konkursu. A ten – i to kolejna zła wiadomość dla polskich fanów – zarezerwowany jest dla mieszkańców Argentyny, Chile, Kostaryki i Meksyku.

MetallicaAntarktydaSponsorem tego bezprecedensowego wydarzenia jest Coca-Cola Zero i to ona wyselekcjonuje zwycięzców. Nie będzie ich wielu – koncert na Antarktydzie ma być najbardziej kameralnym występem w historii zespołu. Na dobrą sprawę będzie to prywatna, bardzo elitarna impreza. Bo poza naukowcami pracującymi na Antarktydzie, dziennikarzami, zaproszonymi VIPami, oraz staffem zespołu i sponsora, weźmie w nim udział zaledwie 10 wyłonionych we wspomnianym konkursie fanów.

Co musza zrobić aby mieć szansę na antarktyczne spotkanie z Metallicą? Konkurs skomplikowany raczej nie będzie – choć jego szczegółowe zasady nie zostały jeszcze opublikowane, wiadomo już, że między 28 października i 22 listopada trzeba będzie po prostu wysłać na twitterowy adres sponsora, oznaczoną hashtagiem #CocaColaZeroAntartida propozycję, „co jest się w stanie zrobić, aby przeżyć to wyjątkowe wydarzenie”.

Zwycięzców czeka nie tylko sam koncert Metalliki. Nagrodą jest spora ponad tygodniowa, antarktyczna przygoda, na którą złoży się dolot do Buenos Aires, przelot do Ushuaia, dwudniowy rejs na Wyspę Króla Jerzego, dwa dni wycieczek po niej, sam koncert i trwający trzy dni powrót do domu.

Organizatorzy koncertu podkreślają, że chcą tym wydarzeniem zwrócić uwagę opinii publicznej na kontynent będący przykładem pokojowej, międzynarodowej współpracy, na jego wagę w globalnym ekosystemie, oraz konieczność troski o jego bioróżnorodność. Cała impreza przygotowywana jest zgodnie z międzynarodwymi zasadami ekologicznej turystyki antarktycznej, oraz z tzw. Protokołem Madryckim o ochronie antarktycznego środowiska naturalnego.

Ten ostatni dokument precyzuje m.in. że na Antarktydzie powinno się unikać zbędnych hałasów. Dlatego właśnie antarktyczny występ Metalliki, będzie pod jeszcze jednym względem wyjątkowy. Po raz pierwszy w swej historii James Hetfield z kolegami zagrają koncert na zupełnie cicho. Nie unplugged, ale po prostu bez wzmocnienia. Nie będzie głośników, odsłuchów, etc. Muzycy i publika będą mieli na uszach specjalne słuchawki.

Koncert będzie transmitowany na żywo w internecie, ale – znowu zła wiadomość dla polskich fanów – tylko do państw w których odbędzie się konkurs, czyli Chile, Argentyny, Kostaryki i Meksyuku. Niemniej – jak zapewnia zespół – z całego wydarzenie powstanie film, który potem będzie emitowany na całym świecie i najpewniej też wydany na DVD. Zaś sponsor, czyli Coca-Cola, przygotuje oddzielny dokument o Antarktydzie i czychających na nią zagrożeniach. A Argentyńczykom, za gościnność w bazie, sprezentuje nowy sprzęt badawczy.

Argentyńska stacja badawcza Carlini, to tutaj - 8 grudnia - Metallica stanie się pierwszym w historii zespołem, który koncertował na wszystkich kontynentach naszej planety (fot: Instituto Antártico Argentino)

Argentyńska stacja badawcza Carlini, to tutaj – 8 grudnia – Metallica stanie się pierwszym w historii zespołem, który koncertował na wszystkich kontynentach naszej planety (fot: Instituto Antártico Argentino)

Na koniec mała, maleńka dobra wiadomość dla polskich fanów zespołu… Argentyńska baza Carlini (dawniej nazywana Jubany) znajduje się blisko polskiej bazy im. Arctowskiego. Więc jeśli wśród obecnych tam naukowców jest jakiś miłośnik mocniejszego grania, to być może uda mu się Metallicę na Antarktydzie zobaczyć…

 

Prześlij dalej:

3 reakcje na "Metallica zagra na Antarktydzie!"

 1. Magdalena  25/10/2013 o 22:50

  Rewelacja! Chyba pierwszy raz aż tak czegoś zazdroszczę Latynosom. Metallica jest jednak Wielka!

  Odpowiedz
 2. Pingback: Metallica zagrała na Antarktydzie | tierralatina.pl - Ameryka Łacińska i Karaiby

 3. tierralatina.pl  09/12/2013 o 19:57

  Już po koncercie! Mam dla Was galerię zdjęć z tego wydarzenia:
  http://www.tierralatina.pl/gab_gallery/metallica-antarktyda/

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.