Miss Wenezueli 2013


Dość nietypowo jak na Wenezuelę, to zielonooka szatynka otrzymała koronę Miss tego kraju za 2013 rok.

Finał wyborów Miss jest dla Wenezuelczyków mniej więcej czymś takim, czym finał Mundialu dla Brazylijczyków – jednoczy cały kraj przed telewizorami. Oglądają go młodzi i starzy, bogaci i biedni, sympatycy opozycji i wyznawcy chawizmu. Każdy ma, oczywiście, swoje zdanie na temat kandydatek, większość ma wybraną faworytkę i – jak w futbolu – wielu jest takich, którzy wierzą, że wszystko jest z góry ustawione. Ale i tak oglądają…

Migbelis Castellanos

Miss Wenezueli 2013, Migbelis Castellanos

W chwili finału miejskie ulice pustoszeją, a nazajutrz w pracy, dzień zaczyna się od komentarzy i analiz – kto wypadł najlepiej w stroju kąpielowym, kto w sukni balowej, a kto zaprzepaścił swe szanse w trakcie odpowiadzi na pytania jurorów (Czym się interesujesz? O czym marzysz? etc.). Jutro, w piątek, te dyskusje będą tym bardziej zażarte, że w tegoroczny tytuł Miss Wenezuela przypadł dziewczynie, jak na ten kraj – przyzwyczajony do piękności o kruczoczarnych włosach – dość nietypowej: zielonookiej szatynce, którą krajanie określają wręcz, najczęściej, jako blondynkę.

Migbelis Castellanos

Najpiękniesza Wenezuelka tego roku, Migbelis Castellanos

Za najpięniekszą Wenezuelkę uznano w tym roku Migbelis Castellanos, 18-letnią studentkę komunikacji społeczniej i nauk politycznych, która reprezentowała tzw. Wschodnie Wybrzeże, czyli administracyjny podregion, znajdującego się na północnym-zachodzie kraju, stanu Zulia.

Nauka jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu, bo tego co się nauczysz nikt już nie może odebrać.– odpowiedziała przyszła miss na jedno z pytań jurorów. A przy kolejnym tak scharakteryzowała wenezuelskie kobiety: –Naszą esencją jest to, że chcemy być, a nie mieć.

Nowa Miss Wenezueli ma 176 cm wzrostu, idealne wymiary 90-60-90 i jest córką byłego zawodowego gracza baseballa. I jako dziecko miała nadzieję, że także także stanie się profesjonalnym zawodnikiem tej dyscypliny. Gdy tylko jednak zrozumiała, że to niekoniecznie jest zajęcie dla dziewczynek, zaczęła – jak bardzo wiele  nastolatek w tym kraju – marzyć o Miss Wenezueli. I po drodze do zdobytego dzisiaj upragnionego tytułu zaczęła karierę modelki i wywalczyła m.in. korony Mini-Królowej Wenezueli w 2003 r., oraz Miss Wschodniego Wybrzeża Nastolatek w 2010 r.

Wenezuelki powszechnie uważane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie – reprezentantki żadnego innego kraju nie sięgały tak często po koronę Miss Universum. Tytuł ten zdobyły kolejno: Maritza Salayero w 1979 r., Irene Sáez Conde (1981), Bárbara Palacios (1986), Alicia Machado (1996), Dayana Mendoza (2008) i Stefanía Fernández (2009). W 2014 w konkursie tym Wenezuelę reprezentować będzie właśnie Migbelis Castellanos.

Jak myślicie, czy Wenezuela ma z nią szansę na kolejny sukces?

Prześlij dalej:

4 reakcje na "Miss Wenezueli 2013"

 1. zuercher  11/10/2013 o 17:38

  Piękna. Choć ciekawe ile ma za sobą operacji plastycznych?

  Odpowiedz
 2. latinbrand  11/10/2013 o 18:14

  Bardzo ładna, bez dwóch zdań. Ale chyba uroda zbyt mało oryginalna, niezbyt charakterystyczna jak na ewentualną Miss Universum.

  Odpowiedz
 3. polven  11/10/2013 o 20:42

  A ja powiem to co sam słyszałem dzisiaj od wielu znajomych Wenezuelczyków. To nie ona była najładniejsza spośród wczorajszych finalistek. No ale, jak wiadomo, gustibus no est disputandum.

  Odpowiedz
 4. patiperro  18/10/2013 o 21:45

  Zawsze intrygowała mnie korelacja między triumfami Wenezuelek w konkursach piękności i ogromną popularnością w tym kraju chirurgii plastycznej i zabiegów upiększających. Do dzisiaj nie udało mi się rozgryść, co w tej zależności jest kurą, a co jajkiem:)

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.