Nowe loty do Brazylii


TAP Portugal i Air France poinformowały o planowanym otwarciu nowych połączeń z Brazylią. Będą to loty do Brasilii, Manaus i Belém.

Portugalski przewoźnik nową trasę uruchomi 2 czerwca przyszłego roku. Będzie to tzw. „trójkątny lot” łączący stolicę Portugalii z dwoma największymi miastami położonymi w brazylijskim basenie Amazonki. Airbus A330-200, zabierający na pokład 263 pasażerów, trasę Lizbona – Manaus – Belém – Lizbona pokonywać będzie 3 razy w tygodniu – we wtorki, piątki i niedziele. Wylot z lizbońskiego lotniska Portela zaplanowany został na 9:35, lądowanie w Manaus na 13:45, start do Belém godzinę później, lądowanie tam o 17:45, wylot do Lizbony o 19:15 i powrót do portugalskiej stolicy o 6:45 dnia następnego.

 

zapowiedziane nowe połączenia TAP Portugal i Air France z Brazylią

zapowiedziane nowe połączenia TAP Portugal i Air France z Brazylią

TAP Portugal nie będzie miał na tej trasie żadnej konkurencji – nikt z Europy nie lata obecnie ani do Manaus, ani do Belém. Portugalski przewoźnik, członek Star Alliance, umocni tym samym swą pozycję lidera w lotach między Europą i Brazylią. W chwili obecnej lata już on z Lizbony do aż 10 miast w Brazylii: Belo Horizonte, Brasilii, Fortalezy, Natalu, Porto Alegre, Recife, Rio de Janeiro, Salvador de Bahia, São Paulo i Campinas.

Ale tak jak TAP Portugal jest liderem w lotach między Europą i Brazylią, tak Air France dominuje szerszy rynek połączeń między naszym kontynentem i Ameryką Łacińską. I zapowiada dalszą ekspansję – francuski przewoźnik właśnie ogłosił, że – począwszy od 31 marca 2014 roku – latać będzie między Paryżem a stolicą Brazylii – Brasilią.

Planowane loty odbywać się będą 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki i obsługiwane będą boeingiem B777-200ER. Samolot startować będzie z paryskiego lotniska Charles de Gaulle/Roissy o 13:30 i lądować będzie na Aeroporto Internacional de Brasília — Presidente Juscelino Kubitschek o 19:10, skąd 0 22:55 odlatywać będzie z powrotem do Paryża. Lądowanie we francuskiej stolicy zaplanowane jest na 14:20 dnia następnego.

To już trzecia ogłaszana w tym roku nowa latynoamerykańska trasa francuskiego przewoźnika – Air France zaczął już latać do Montevideo w Urugwaju i szykuje się do inauguracji połączenia z Panamą.

****

Zachęcamy do korzystania z naszej metawyszukiwarki tanich biletów lotniczych, oraz odwiedzania działu lotniczego na naszym latynoamerykańskim forum dyskusyjnym.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Nowe loty do Brazylii"

  1. Pingback: TAP Portugal poleci do Kolumbii i Panamy | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.