TAP Portugal do Bogoty i Panamy

Portugalskie linie lotnicze TAP Potugal zamierzają otworzyć połączenie między Lizboną a Bogotą i Panamą.


Portugalski TAP nie przestaje rozwijać siatki swych latynoamerykańskich połączeń – zaledwie dwa miesiące po ogłoszeniu planów otwarcia dwóch nowych tras do Brazylii (gdzie i tak żaden inny europejski przewoźnik nie lata do tak wielu miast), firma poinformowała o kolejnych planach: będzie to połączenie Lizbony z Bogotą i Panamą.

TAP Portugal będzie planuje obsługiwać tę trasę airbusem A330-200, cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Samolot będzie wylatywał z Lizbony w samo południe, o 15:55 czasu lokalnego wyląduje w Bogocie, skąd po godzinnym postoju wyruszy do Panamy. Będzie tam planowo o 18:25 i o 19:40 ruszy w powrotny lot do Lizbony, gdzie wyląduje o 11:00 dnia następnego.

TP131 LIS1200 – 1555BOG1655 – 1825PTY1940 – 1100+1LIS 332 x357

Portugalski przewoźnik, będący członkiem globalnego sojuszu Star Alliance, zamierza rozpocząć loty na tej trasie 1 lipca przyszłego roku. Rezerwacje i sprzedaż biletów mają rozpocząć się już na początku stycznia.

planowana nowa trasa TAP Portugal.

zapowiedziana nowa trasa TAP Portugal

Szefowie firmy nie wykluczają, że jeśli połaczenie odniesie spodziewany komercyjny sukces to – z czasem – zostanie „rozdzielone”, czyli zarówno Bogota jak i Panama będą obsługiwane osobnymi lotami.

Nie bez znaczenia jest fakt, że oba te nowe w siatce połączeń TAP Portugal lotniska są hubami lokalnych linii lotniczych będących partnerami TAPu wewnątrz Star Alliance – Avianca w Bogocie i Copa Airlines w Panamie. W Panamie, skąd Copa obsługuje m.in. wiele tras wewnątrz Ameryki Centralnej, Portugalczycy będą w dodatku jedyną europejską linią lotniczą ze Star Alliance.

Aktualnie TAP Portugal, poza lotami do wielu miast w Brazylii, oferuje w Ameryce Łacińskiej połączenie z Caracas w Wenezueli.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.