Hugo Chávez na znaczkach

Poczty Wenezueli, Argentyny, Urugwaju i Nikaragui wyemitowały identyczne znaczki pocztowe upamiętniające Hugo Cháveza.


Zmarły w ubiegłym roku wenezuelski prezydent Hugo Chávez został uhonorowany jednoczesną emisją poświęconych mu znaczków pocztowych w Wenezueli, Argentynie, Urugwaju i Nikaragui. W krajach tych znaczki z Chavezem zainaugurowały międzynarodową serię „Liderzy i Wyzwoliciele”, zapowiedzianą podczas ostatniego kongresu Pocztowej Unii Ameryk, Hiszpanii i Portugalii (UPAEP), króry odbył się we wrześniu ubiegłego roku w Hawanie.

znaczki z Chavezem

To Argentyna, jako aktualny przewodniczący grupy filatelistycznej UPAEP, wyszła z inicjatywą takiej serii. Oczywiście nie przez przypadek, lecz jako rezultat naprawdę historycznych momentów jakich jesteśmy obecnie świadkami w naszych krajach.– oznajmił, podczas prezentacji w Buenos Aires szef Sekretariatu ds. Komunikacji argentyńskiego rządu, Norberto Berner. –Braterstwo Wenezueli i Argentyny nie jest przypadkowe, zawdzięczamy je Nestorowi i Hugowi. I dlatego będziemy zawsze wdzięczni i zawsze wspierać Rewolucję Boliwariańską.– dodał.

SelloPostalChavez

Na zaprezentowanych równocześnie w Caracas, Buenos Aires, Montevideo i Managui znaczkach widnieją zdjęcia zmarłego Lidera Rewolucji Boliwariańskiej. Na jednym trzyma on mapę Ameryki Południowej, drugie zostało zrobione podczas jednej z prezydenckich inwestytur Hugo Cháveza. Zdjęcia te wybrał osobiście aktualny prezydent Wenezueli, Nicolás Maduro.

SelloChavezURU

Te znaczki to wyraz wdzięczności za niesamowite cnoty i wielkość jego oddania sprawom ludów naszej Ameryki. To prezent z okazji pierwszej rocznicy nie śmierci, ale przejścia do nieśmiertelności Hugo Cháveza. On żyje w każdym z nas!– stwierdził, podczas ceremonii w Managui, szef nikaraguańskiej poczty, Orlando Castillo.

Podobne znaczki z Hugo Chávezem, w późniejszym terminie, mają też wyemitować poczty Boliwii, Ekwadoru i Kuby, oraz – choć to jeszcze nie jest oficjalne – pozostałych państw należących do stworzonego z inicjatywy byłego wenezuelskiego lidera, regionalnego bloku ALBA.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.