Bielsa w Marsylii?


Marcelo „El Loco” Bielsa, słynny argentyński trener piłkarski, jest ponoć bliski podpisania kontraktu z francuskim klubem Olympique z Marsylii.

O tym, że Argentyńczyk może wkrótce ponownie zasiąść na trenerskiej ławce poinformował dyrektor sportowy (i zarazem tymczasowy trener) Olympique, José Anigo.”Choć nie ma jeszcze nic konkretnego, to już mogę potwierdzić, że jesteśmy w kontakcie z Marcelo Bielsą” – ujawnił francuski szkoleniowiec podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Marsylii.

Marcelo Bielsa - będzie trenował Olympique? (fot: Elena Rybakowa)

Marcelo Bielsa – będzie trenował Olympique? (fot: Elena Rybakowa)

Informacje o objęciu przez Bielsę trenerską opieką klubu z Marsylii pojawiają się we francuskiej prasie już od kilku dni. Zdaniem sportowego dziennika „L’Equipe” Argentyńczyk jest już we Francji, z trybun oglądał ostatni mecz Olympique  i spotkał się z prezesem klubu, Vincentem Labrune. Wg. gazety „El Loco” zobowiązał się odpowiedzieć na propozycję pracy w Marsylii do końca tego tygodnia.

José Anigo nie chciał dzisiaj tego potwierdzić, niemniej dość enigmatycznie przyznał: „W rozmowach z Bielsą nie ma jeszcze żadnych ustaleń, choć są pewne konkrety”. Zapewnił jednak, że klub „miał też kontakty z innymi szkoleniowcami”. Powiedział to jednak w czasie przeszłym.

Olympique Marsylia zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli francuskiej Ligue 1 (po 32. kolejkach).

58-letni Marcelo Bielsa jest bez pracy od czerwca ubiegłego roku, kiedy to zakończył się jego kontrakt w Atletico Bilbao. Wcześniej Argentyńczyk był m.in. selekcjonerem reprezentacji Chile (gdzie, wśród wielu fanów, uzyskał status półboga) i Argentyny. Na początku tego roku identyczną posadę zaproponowała mu także Peruwiańska Federacja Piłki Nożnej, lecz Bielsa – mimo proponowanej pensji w wysokości 2,5 miliona dolarów rocznie – odmówił. Zdaniem lokalnej prasy powodem nieprzyjęcia posady selekcjonera reprezentacji Peru był głównie jej aktualny, bardzo niski poziom i powszechne oczekiwanie, że dokona z nią jakiegoś spektakularnego cudu.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Bielsa w Marsylii?"

  1. Pingback: Marcelo Bielsa w OM | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.