Więcej ropy w Wenezueli


Wenezuelski koncern naftowy PDVSA poinformował o odkryciu nowych złóż ropy – znajduje się w nich co najmniej 185 milonów baryłek.

Państwowy koncern PDVSA ogłosił w opublikowanym dzisiaj komunikacie, że „dzięki rozpoczętemu w 2013 r. skutecznemu planowi wierceń poszukiwawczych udało się zlokalizować nowe złoża zawierające 185 milionów baryłek ropy naftowej i 1,1 miliarda stóp sześciennych gazu”. Wszystkie one znajdują się one na kontynalnej części Wenezueli – 100 mln baryłek na pograniczu stanów Zulia i Falcón, 75 mln w stanie Anzoátegui i 10 mln na granicy stanów Barinas i Apure. Zgodnie z obowiązującymi w przemyśle naftowym standardami odkrycia te muszą teraz zostać potwierdzone przez niezależnych audytorów.

PDVSATak, czy inaczej Wenezuela już jest krajem z największymi na świecie potwierdzonymi złożami ropy naftowej. Są one obecnie szacowane na ponad  297 miliardów baryłek. To mniej więcej 25 proc. światowych  rezerw tego surowca.

PDVSA wydobywa obecnie , samemu bądź we współpracy z zagranicznymi partnerami, ok. 3 milionów baryłek dziennie. Z czego 2,5 miliona eksportuje. Głównymi rynkami zbytu są Chiny i Stany Zjednoczone.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.