Bielsa oficjalnie w Marsylii


Argentyński szkoleniowiec Marcelo Bielsa podpisał dwuletni kontrakt z francuskim pierwszoligowym zespołem Olympique Marsylia – oficjalnie powiadomiły władze tego klubu.

Informacja o podpisaniu przez Marcelo Bielsę kontraktu z klubem z Marsylii nie jest niespodzianką – o negocjacjach między obiema stronami mówiono, mniej lub bardziej oficjalnie, od blisko miesiąca. Dzisiaj prezes francuskiego klubu, Vincent Labrune, jedynie rozwiał wszelkie wątpliwości, mówiąc na antenie radia RMC: –Adwokaci klubu i Marcelo Bielsy zatwierdzili właśnie tekst umowy, co oznacza że Marcelo Bielsa będzie trenerem Olympique Marsylia przez dwa zbliżające się sezony. To bardzo dobra wiadomość dla naszego klubu.

OM58-letni Argentyńczyk jest m.in. byłym selekcjonerem reprezentacji Argentyny i Chile, a w latach 2011/2013 trenował hiszpański Athletic Bilbao, doprowadzając go do finałów Ligi Europejskiej UEFA i Pucharu Króla. W ostatnich miesiącach oferty pracy składały mu m.in. federacje futbolowe Peru, Paragwaju i Maroka, oraz kluby C.F. Monterrey z Meksyku i Colo-Colo z Chile.

Nieoficjalnie mówi się, że jednym z punktów umowy, na którym bardzo zależało Bielsie była zgoda Olympique na to, aby wraz z nowym trenerem zatrudnieni zostali wskazani przez niego asystenci. Chodzi m.in. o Argentyńczyka Javiera Torrente, który był już m.in. asystentem Bielsy w latach 1998-2004, gdy ten pracował jako selekcjoner reprezentacji Argentyny, oraz Chilijczyka Diego Reyesa, który asystował Bielsie w Bilbao.

Podpisanie kontraktu z Bielsą oznacza dla Olumpique rewolucję zarówno kulturową, jak i strukturalną. Mamy nadzieję, że będzie to długofalowa współpraca.– dodał prezes Labrune.
Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.