Meksyk odpadł z Mundialu. I wściekł się na KLM.

Holandia wyeliminowała Meksyk z futbolowego Mundialu. Ale KLM zapomniał, że z piłką nożną w Ameryce Łacińskiej żartów nie ma...


2:1 – takim wynikiem zakończył się wczorajszy mecz Holandia – Meksyk na stadionie Castelão w Fortalezy. Dla El Tricolor porażka ta oznaczała koniec mundialowej przygody i powrót z Brazylii do domu. Więc KLM, holenderskie linie lotnicze, postanowiły ją pożegnać umieszczając na Twitterze okolicznościowy wpis.

Nic specjalnie złośliwego, po prostu:

KLM Twitter Mex

 

Drużyna od mediów społecznościowych holenderskiego przewoźnika chyba jednak nie przewidziała skutków tego „ćwierknięcia”. Holendrzy najwyraźniej zapomnieli, że w Ameryce Łacińskiej wielu traktuje futbol jak religię. Albo i nawet poważniej…

Błyskawicznie tysiące fanów meksykańskiej reprezentacji zaczęło bowiem KLMowi na Twitterze odpowiadać, nie do końca przestrzegając zasad fair-play. „F**k you” powtarzało się bardzo często… Emocjom dał się ponieść nawet słynny meksykański aktor Gael García Bernal, który zareagował nie przebierając w słowach:

KLM Mex Garcia BernalHolendrzy zrozumieli wtedy, że jednak popełnili komunikacyjny błąd. Nie wyczuli nastroju i źle ocenili meksykanskie temperamenty. Tweet z pożegnaniem został usunięty, a regionalna dyrekcja KLM w Meksyku szybko musiała zredagować komunikat z przeprosinami:

KLM-MEX

Swój gniewny tweet pod adresem KLMu skasował też po jakimś czasie Gael García Bernal (jak też kilka innych, adresowanych m.in. do holenderskiego piłkarza Robbena). I napisał:

Garcia Bernal KLM

W sumie najlepiej w tym całym zamieszaniu odnalazły się meksykanskie linie lotnicze Aeromexico, które – wzorując się na początkowym tweecie KLM – wyćwierkały coś takiego:

Aeromexico-Twitter-KLM

A Wam jak się wydaje? Kto się tu bardziej powinien wstydzić – KLM za brak wyczucia, czy Meksykanie za brak dystansu?

 

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.