Kto zestrzelił malezyjskiego boeinga? Kuba i Wenezuela już to wiedzą!

Dla Kuby i Wenezueli jest oczywiste, że za zestrzelenie pasażerskiego boeinga nad Ukrainą nie odpowiada ani Rosja, ani prorosyjscy separatyści.


Najszybszy w ocenie tego co się stało na ukraińskim niebie był przywódca kubańskiej rewolucji, Fidel Castro. Na łamach dzisiejszej edycji „Granma„, organu prasowego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Kuby, 87-letni polityk – w tekście zatytułowanym „Bezczelna prowokacja” – stawia jednoznaczną diagnozę:

Dzisiaj rano depesze informacyjne pełne były tej niecodziennej informacji o trafieniu samolotu liniowego Malaysia Airlines na wysokości 10100 metrów, gdy przelatywał nad terytorium Ukrainy, trasą będącą pod kontrolą pragnącego wojny rządu króla czekolady, Petra Poroszenki.

Kuba, która zawsze była solidarna z ludem Ukrainy i w trudnych dniach tragedii w Czernobylu zajęła się zdrowiem wielu dzieci dotkniętych szkodliwym promieniowaniem z tego wypadku i zawsze będzie gotowa to ponownie robić, nie może nie wyrazić swej pogardy dla takiego działania tego antyrosyjskiego, antyukraińskiego i proimperialistycznego rządu.

I choć Nicolas Maduro, prezydent zaprzyjaźnionej zarówno z Kubą jak i Rosją Wenezueli, kilkakrotnie tweetował linki do komentarza Castro, jego służby dyplomatyczne wydarzenia na ukraińsko-rosyjskim pograniczu zinterpretowały w odmienny sposób.

Wg. rządu w Caracas to już nie władze w Kijowie są odpowiedzialne za tragedię malezyjskiego boeinga, ale Stany Zjednoczone wraz z pozostałymi państwami NATO (czyli także Polską).

Oto pełna treść komunikatu wenezuelskiego Ministerstwa Władzy Ludowej ds. Spraw Zagranicznych:

Rząd Boliwariańskiej Republiki Wenezueli wyraża ubolewanie z powodu wydarzeń na Ukrainie, a zwłaszcza tragedii samolotu Malaysia Airlines, w którym życie straciło 298 osób. Lud i rząd wenezuelski łączy się w bólu z rodzinami ofiar i ma nadzieją, że zostanie przeprowadzone niezbędne dochodzenie, aby określić z pewnością odpowiedzialnych za te czyny.

Rząd Boliwariańskiej Republiki Wenezueli obserwuje z zaniepokojeniem występowanie tego typu wydarzeń, zaburzających porządek w regionie, i które bez wątpienia są konsekwencją chaosu wywołanego przez ingerencyjne polityki Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników z NATO, znanych jako Psie Wojny; które potępialiśmy i nadal będziemy denuncjować jako jeden z głównych powodów złożonej sytuacji na Ukrainie, w Libii, Iraku, Syrii i niektórych państwach Afryki.

Rząd Boliwariańskiej Repubiki Wenezueli domaga się aby NATO przerwało swą ingerencję, po to aby powróciła stabilność do tego regionu, tak aby wszystkie ludy, które tworzą Ukrainę, mogły żyć w harmonii i pokoju.

Prześlij dalej:

4 reakcje na "Kto zestrzelił malezyjskiego boeinga? Kuba i Wenezuela już to wiedzą!"

 1. Marcin Zarzycki  20/07/2014 o 06:42

  No cóż? Jak widać każdy kontynent ma swoich kacapów. I swoich Korwinów.

  Odpowiedz
 2. zuercher  20/07/2014 o 08:32

  Zgodność myśli Fidela Castro i Korwina-Mikke zaiste bardziej niż zastanawiająca.

  Odpowiedz
  • Piotr Kropka  20/07/2014 o 20:36

   No właśnie, ciekaw jestem bardzo jak tłumaczą wyborcy Nowej Prawicy, czy jak się tam nazywa ta korwinowska formacja, tą wyjątkową zgodność poglądów ich lidera, z tymi zadeklarowanych pachołków Moskwy.

   Odpowiedz
 3. Pingback: Czy Fidel Castro zmarł? | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.