Zniknie LAN i TAM?

Szef chilijskich linii LAN ujawnił, że rozważane jest obecnie nadanie wspólnej nazwy jego firmie i brazylijskiemu przewoźnikowi TAM.


Szef LAN Airlines, Ignacio Cueto, ujawnił, w wywiadzie udzielonym kolumbijskiemu dziennikowi El Tiempo, że już w przyszłym roku LAN i TAM prawdopodobnie zostaną zunifikowane pod jedną marką:

Wydaje mi się, że jesteśmy już blisko stworzenia jednej marki. Już od pewnego czasu trwają dość poważne prace, aby ustalić jaka ona będzie. Bo wcale nie jest powiedziane, że będzie to LAN, TAM, czy LATAM. Jesteśmy w trakcie prac, ale myślę, że jeszcze przed końcem roku będziemy mogli podać informacje o tej nowej marce. Łatwiej będzie nam promować wspólną markę i pasażerom też będzie łatwiej zrozumieć jednorodną, wspólną sieć tras, które obsługujemy, zwłaszcza w krajach, w których nie jesteśmy aż tak znani. Wspólna marka przyniesie nam korzyści już w 2015 roku.

Chilijskie LAN Airlines przejęły kontrolę nad największym brazylijskiem przewoźnikiem lotniczym TAM w 2012 r. Obie linie są obecnie filiami, stworzonego wówczas chilijskiego holdingu LATAM Airlines Group i są największym przewoźnikiem lotniczym w Ameryce Łacińskiej, działającym nie tylko z Chile i Brazylii – LAN Airlines posiada też bowiem filie operacyjne w Argentynie, Ekwadorze, Kolumbii i Peru, a TAM w Paragwaju. W sumie LAN i TAM posiadają obecnie flotę 309 samolotów i złożone zamówienia na 232 kolejne.

LATAM Airlines

Nie dalej jak w tym miesiącu LATAM Airlines zamówiły 27 airbusów A350-900, które dostarczone mają zostać między grudniem 2015 i końcem roku 2019.

LAN i TAM należą do globalnego sojuszu lotniczego oneworld.
Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Zniknie LAN i TAM?"

  1. Pingback: LATAM - nowa linia lotnicza Ameryki Łacińskiej | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.