Iberia wraca na Kubę i wzmacnia Kolumbię

Hiszpańska Iberia poinformowała, że ponownie będzie latać do Hawany, oraz uruchomi połączenie z Cali i Medellin w Kolumbii.


Hiszpański przewoźnik na trasę Madryt-Hawana-Madryt powróci po dwóch latach przerwy. Samoloty Iberii zaczną ponownie latać na Kubę 1 czerwca. Airbus A330-300, w dwuklasowej konfiguracji, pokonywać będzie tę trasę 5 razy w tygodniu, w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty. Wyloty z madryckiego lotniska Barajas zaplanowane są na 16:40, z lądowaniem w Hawanie o 20:35. W drogę powrotną samolot będzie wyruszał o 22:35, powrót do stolicy Hiszpanii o 13:35 dnia następnego.

Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę ogłosić powrót Iberii na Kubę. Gdy, dwa lata temu, zawiesiliśmy loty do Hawany, zobowiązaliśmy się, że powrócimy na tę trasę, gdy tylko będziemy przekonani, że da się ją ekonomicznie utrzymać przez dłuższy okres czasu. I właśnie nadszedł ten moment. A zmiany, które przeprowadziliśmy wewnątrz naszej firmy w ostatnich miesiącach, nie tylko pozwalają nam powrócić na Kubę, ale też otworzyć zupełnie nowe połączenie z dwoma miastami w Kolumbii: Cali i Medellin. To umocni naszą, odzyskaną pozycję lidera w przewozach między Europą i Ameryką Łacińską.

– stwierdził wczoraj prezes Iberii, Luis Gallego. I rzeczywiście, hiszpański przewoźnik, w minionym roku odebrał Air France tytuł największego przewoźnika na tym rynku, dzięki m.in. inauguracji połączeń z Montevideo w Urugwaju i Santo Domingo na Dominikanie, oraz zwiększając częstotliwość lotów na wielu pozostałych trasach.

po uruchomieniu zapowiedzianych wczoraj nowych tras, tak będzie wyglądała siatka połączeń Iberii z Ameryką Łacińską i Karaibami.

po uruchomieniu zapowiedzianych wczoraj nowych tras, tak będzie wyglądała siatka połączeń Iberii z Ameryką Łacińską i Karaibami

Loty Iberii do Medellin i Cali rozpoczną się 3 lipca. Połączenie to także obsługiwać będzie airbus A330-300, mogący zabrać na pokład 36 osób w klasie biznes i 241 w ekonomicznej. Hiszpański przewoźnik latać będzie na trasie Madryt-Medellin-Cali-Madryt w środy, piątki i soboty. Wylot z Madrytu o 12:30, przylot do Medellin o 16:25, wylot z Medellin o 17:50, przylot do Cali o 18:55, wylot z Cali o 20:20, lądowanie w Madrycie o 13:25 dnia następnego.

Pasażerowie na obu trasach będą mieli do dyspozycji najnowszy, wprowadzany obecnie przez Iberię, indywidualny system rozrywki pokładowej, WiFi i sygnał GSM.

Bilety są już sprzedaży i taryfy rozpoczynają się od 599 euro w przypadku Hawany i 799 w przypadku Medellin i Cali.

*****

Na naszym forum dyskusyjnym znajduje się dział poświęcony poszukiwaniu najtańszych biletów lotniczych. Mamy też własną metawyszukiwarkę najlepszych taryf.
Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.