Olimpijscy futboliści zagrają w Amazonii

Wczoraj poznaliśmy nazwy brazylijskich miast, w których - w przyszłym roku - odbędywać się będą olimpijskie mecze futbolowe. Jest wśród nich m.in. oddalone od Rio de Janeiro o prawie 3 tys. km. amazońskie Manaus.


FIFA poinformowała wczoraj, że zaakceptowała brazylijską propozycję, aby przyszłoroczne olimpijskie turnieje futbolowe, kobiet i mężczyzn, odbyły się w sześciu miastach. Oznacza to, że zmagania piłkarzy i piłkarek na Igrzyskach Rio 2016 będą miały miejsce na następujących stadionach:

  • Estádio Nilton Santos, zwany Olimpijskim, w Rio de Janeiro
  • Estádio Jornalista Mário Filho, czyli słynna Maracanã, także w Rio de Janeiro
  • Estádio Governador Magalhães Pinto, czyli Mineirão w Belo Horizonte
  • Arena Corinthians w São Paulo
  • stołeczny Estádio Nacional de Brasília Mané Garrincha
  • Arena Fonte Nova w Salvadorze
  • Arena da Amazônia Vivaldo Lima w Manaus

W sumie, podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich, między 3 a 20 sierpnia, odbędzie się 58 meczy futbolowych.

Arena Amazonia Manaus

To już oficjalne – przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 sięgną aż do odległego o prawie 3000 km Manaus.

Olimpijska decyzja FIFA przyjęta została ze szczególną radością w Manaus. Działacze FIFA początkowo nie kryli bowiem swego sceptycyzmu wobec propozycji rozgrywania olimpijskich meczy w oddalonej od Rio de Janeiro o blisko 3 tys. kilometrów stolicy brazylijskiej Amazonii. Rzecznik organizacji otwarcie mówił, że „ze względów logistycznych Manaus nie jest miastem, które w pierwszej kolejności powinno być brane pod uwagę w planowaniu olimpijskiego turnieju„.

Brazylijczykom udało się jednak, jak widać, przekonać FIFA do zmiany zdania i olimpijskie mecze futbolowe odbędą się także i w Amazonii.

Poza wybudowanym na Igrzyska Panamerykańskie w 2007 r. i obecnie modernizowanym Stadionem Olimpijskim w Rio de Janeiro, wszystkie pozostałe przyszłoroczne olimpijskie areny futbolowe gościły w ubiegłym roku mundialowe mecze. –Turniej olimpijski będzie fantastyczną okazją aby ponownie przeżyć tą niesamowitą atmosferę jaka towarzyszyła piłkarskiemu Pucharowi Świata w 2014 r., zarówno w Rio, jak i w pozostałych pięciu miastach.– zachwalał wczoraj Marco Polo Del Nero, który od przyszłego roku kierować będzie Brazylijską Federacją Futbolową (CBF).

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.