Ruszyła sprzedaż biletów na Igrzyska w Rio

O bilety na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro nie będzie w Europie łatwo - organizatorzy postanowili, że im dalej od Brazylii położone jest dane państwo, tym mniej będzie mu przysługiwać olimpijskich wejściówek.


W tym tygodniu ruszyła sprzedaż biletów na przyszłoroczne letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Teoretycznie wejściówek na zmagania sportowców w 46 dyscyplinach i blisko 700 konkurencjach jest w sumie 7,5 miliona, w cenie od 40 do 1200 reali (od ok. 50 do 1420 PLN). Najdroższe są miejsca na finały koszykówki, siatkówki, siatkówki plażowej i lekkoatletyki. Dodatkowo jeszcze droższe mogą być najlepsze miejsca na ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk – ich maksymalna cena to aż 4600 reali, czyli prawie 5500 złotych.

Bilety podzielone zostały na 3 grupy:

  • największa, bo obejmująca aż 5,2 miliona biletów, czyli 70 proc. wszystkich dostępnych wejściówek, zarezewowana jest dla kibiców mieszkających w Brazylii.
  • 1,3 miliona biletów przeznaczonych jest dla sponsorów i tzw. rodziny olimpijskiej, czyli członków MKOl, działaczy narodowych federacji sportowych i ich międzynarodowych konfederacji, oraz sportowców.
  • wreszcie, około miliona biletów trafi do kibiców spoza Brazylii.

Każdy kraj świata ma ściśle określoną, maksymalną pulę biletów do ewentualnego wykorzystania. W jej określaniu brano pod uwagę dwa czynniki: popularność danej dyscypliny i geograficzna odległość od Brazylii. –Oznacza to, że mieszkańcy państw latynoamerykańskich mają, tym razem, największe szanse na nabycie olimpijskich wejściówek.– zaznaczył Donnovan Ferreti, szef sprzedaży biletów na Rio 2016.

2016_RioOrganizatorzy spodziewają się, że zainteresowanie Brazylijczyków wieloma konkurencjami będzie o wiele większe niż liczba dostępnych biletów. Dlatego zdecydowano się przeprowadzić dwuetapową loterię – chętni zapisują się w tej chwili, zaznaczając jakie olimpijskie zmagania najbardziej ich interesują. W czerwcu komputer rozdzieli wśród nich dostępne bilety. Jeśli ktoś nie będzie miał szczęścia i nie zostanie wybrany, będzie mógł spróbować jeszcze raz – do drugiego sierpniowego losowania trafią bilety na które nie było chętnych, lub te które zostały w pierwszym etapie przydzielone, ale nie zostały w terminie wykupione.

Jeśli po tych dwóch losowaniach nadal będą, w brazylijskiej puli, jakieś wolne bilety, to w październiku trafią one do sprzedaży bezpośredniej, wciąż jednak zarezerwowanej wyłącznie dla mieszkańców Brazylii.

W przypadku cudzoziemców sprawa jest prostsza – już teraz mogą się kontaktować z wyznaczonymi w każdym kraju sprzedawcami biletów. Poza granicami Brazylii nie będzie żadnych losowań, bilety będą chętnym sprzedawane do wyczerpania przyznanych każdemu państwu limitów.

W Polsce jedynym autoryzowanym przez MKOl pośrednikiem w sprzedaży biletów wstępu na konkurencje Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro jest warszawskie biuro Club & Travel.
Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.