Papieski iPad za ponad 30 tys. dolarów!

30500 dolarów zapłacił argentyński przedsiębiorca za iPada, który należał do papieża Franciszka.


Papieskiego iPada na charytatywną aukcyjną sprzedaż wystawił najstarszy urugwajski dom aukcyjny Castells. Urządzenie do kraju tego trafiło za pośrednictwem urugwajskiego księdza, który w ubiegłym roku otrzymał go w Watykanie od papieża jako prezent dla tworzonego właśnie katolickiego liceum dla młodzieży z ubogich rodzin w Paysandú. Liceum to będzie nosić imię argentyńskiego papieża.

papieski iPad wystawiony na aukcję w Montevideo

papieski iPad wystawiony na aukcję w Montevideo

Fundacja odpowiedzialna za utworzenie szkoły doszła jednak do wniosku, że od iPada, nawet papieskiego, bardziej potrzebne są jej pieniądze i  – uzyskując wcześniej zgodę i poparcie Watykanu – postanowiła tablet wystawić na aukcji.

watykański certyfikat poświadczający "papieskość" iPada

watykański certyfikat poświadczający „papieskość” iPada

Do sprzedaży doszło wczoraj, w siedzibie Castells w Montevideo. Po kilkunastominutowej licytacji, która zaczęła się od ceny wywoławczej 20 tys. dolarów, iPada nabył, uczestniczący w niej przez telefon, pragnący pozostać anonimowy, argentyński przedsiębiorca. Za urządzenie papieża-rodaka zapłaci on 30500 dolarów.

To bezsprzecznie sporo, choć przed aukcją przedstwiciele Fundacji Liceum Franciszka nie ukrywali, że marzy im się, ża za iPada dostaną przynajmniej 40 tys.

iPadowi, który ma wygrawerowane na „plecach” imię Franciszka, toważyszy watykański certyfikat poświadczający, że tablet rzeczywiście należał do papieża. Franciszek korzystał z niego przez ponad rok.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.