Bom Dia Brasil 2015

Amazonia będzie motywem przewodnim tegorocznego - organizowanego w Warszawie już po raz 13. - Festiwalu Bom Dia Brasil, który trwać będzie od 10 do 14 czerwca.


Oddychamy powietrzem z Amazonii. Tworzące ją lasy są płucami całego świata, również Warszawy. Mimo że oddalona o tysiące kilometrów, jest nam z tego powodu bardzo bliska, co organizatorzy imprezy chcą uświadomić warszawiakom.

O Amazonii jako temacie Festiwalu myśleliśmy od kilku lat. W tym roku udało się ten pomysł zrealizować. Zaprosiliśmy też do współpracy wielu znakomitych gości, z czego jesteśmy szczególnie dumni – mówi Paweł Kucharczuk, dyrektor Festiwalu Bom Dia Brasil i prezes Fundacji Macunaima.

Kim są ci goście? Udział w festiwalowej debacie, zaplanowanej na czwartek, 11 czerwca (o 16:00 w Domu Kultury Śródmieście) potwierdziła podróżniczka Beata Pawlikowska, która wielokrotnie przemierzała amazońskie tereny. Towarzyszyć jej będą przedstawiciele środowiska akademickiego z Polski i zagranicy oraz z fundacji ekologicznych zajmujących się Amazonią.

Zwieńczeniem Festiwalu będzie Festa Brasil z pokazami tańca, muzyką na żywo, wyborami Polish Samba Queen oraz animacjami forró. Następnie przyjdzie czas na gwiazdę wieczoru – brazylijski zespół The Shy Birds, który brawurowo wykona utwory samby i bossa novy.

Bom Dia Brasil

Organizatorzy festiwalu nie zapomnieli też o kinomanach. Z myślą o nich przygotowano Filmowy Klub Dyskusyjny oraz projekcje takich filmów, jak dokument o zrównoważonym wykorzystaniu zasobów leśnych brazylijskiej Amazonii „Amazônia Eterna” czy przejmujący dramat o społeczności Indian w Mato Grosso do Sul „Terra Vermelha”.

Ostatni dzień Festiwalu to wspólna zabawa dzieci i dorosłych, czyli Brazylijski Fort na Żoliborzu. Najmłodsi będą bawić się podczas animacji, konkursów i pokazu filmu „Amazonia. Przygody małpki Sai”. Będzie też można spróbować brazylijskich przysmaków i aromatycznej kawy, podziwiać pokazy Capoeiry i zjawiskowych tancerek rewii As Belezas do Brasil, wziąć udział w animacji Zumba Brasil, a także poczuć się jak na karnawale w Rio podczas koncertów muzyki brazylijskiej.

Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny na stronie festiwalu.

P.S. tierralatina.pl jest partnerem medialnym festiwalu Bom Dia Brasil.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Bom Dia Brasil 2015"

  1. Zdzich  27/12/2015 o 05:28

    A co z poglądem, że tlenu tak naprawdę dostarczają oceany?
    Poza tym nie rozumiem, dlaczego tak się podniecacie Pawlikowską – co to za autorytet?

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.