Peruwiańska armia strzela po chińsku

Peruwiańskie wojsko odebrało pierwszą partię chińskich wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych.


W zorganizowanej w miniony weekend, na terenie Akademii Wojskowej w Chorillos w Limie, uroczystości przekazania peruwiańskiemu wojsku samobieżnych, wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych MLRS Type 90B, wyprodukowanych przez chiński koncern Norinco, uczestniczył m.in. prezydent Ollanta Humala i minister obrony Jakke Valakivi.

LANZADORES90B_18_06_157

Nowe wyrzutnie są częścią znacznie szerszego i bardzo ambitnego, wprowadzanego od kilku lat w życie, programu modernizacji peruwiańskich sił zbrojnych.

LANZADORES90B_18_06_158Peruwiańska armia odebrała, póki co, 27. chińskich wyrzutni o wartości 38,5 milionów dolarów. Kontrakt podpisany z Norinco opiewa jednak na 122 miliony dolarów. Bo same wyrzutnie to tylko początek – Chińczycy mają także dostarczyć wspierające je pancerne pojazdy rozpoznawcze, samochody dowodzenia i samobieżne radary meteorologiczne. Minister Valakavi nie wykluczył też, że w ramach tego kontraktu Peru otrzyma też kilka wyrzutni Type AR3 300/370, o większym kalibrze i większym zasięgu.

MLRS Type 90B wyposażony jest w 40 prowadnic rakiet o kalibrze 120 mm i zasięgu od 20 do 40 km, zamontowanych na zmodyfikowanej ciężarówce z napędem na 6 kół, produkowanej na licencji Mercedesa-Benza.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.