Emirates poleci do Panamy. Najdłużej na świecie.

Emirates, lotniczy gigant ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zapowiada uruchomienie połączenia między Dubajem i Panamą. Będzie to najdłuższy komercyjny lot na świecie.


EmiratesEmirates zapowiedziało, że loty z Dubaju do Panamy rozpoczną się 1 lutego 2016 r. Przewoźnik będzie je obsługiwał boeingiem 777-200LR, króry może zabrać na pokład 266 pasażerów (8 w klasie First, 42 w Business i 216 w ekonomicznej).

Emirates na trasie Dubaj – Panama – Dubaj latać będzie codziennie. Lot EK251 opuszczać będzie macierzysty hub przewoźnika o 8:05 i lądować na Tocumen International Airport o 16:40. Lot powrotny oznaczony będzie numerem EK252 i rozpoczynać się będzie w Panamie o 22:10, z lądowaniem w Dubaju o 22:55 dnia następnego.

Panama City będzie naszą furtką do Środkowej Ameryki, dającą naszym pasażerom, podróżującym z lub przez nasz hub w Dubaju, możliwość kontynuowania podróży do innych zakątków Ameryki Środkowej, a także na Karaiby i do północnej części Ameryki Południowej.– stwierdził szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, szed Emirates Airline & Group. –Jesteśmy też dumni, że będziemy oferować pasażerom codzienny, najdłuższy na świecie lot non-stop, na pokładze naszych samolotów słynących z komfortu i oferowanego poziomu usług.– dodał.

DXB-PTY

Rzeczywiście, lot między Dubajem i Panamą stanie się najdłuższym komercyjnym, bezpośrednim połączeniem lotniczym na świecie. Samolot lecący między tymi miastami pokonywać będzie 13821 km, co – w przypadku lotu do Panamy – zajmie mu 17 godzin i 35 minuty.

Bilety Emirates do Panamy są już w sprzedaży. Dubajska linia oferuje także, już od kilku lat, połączenie z São Paulo, Rio de Janeiro i Buenos Aires.

*****

O tych i o innych połączeniach lotniczych z Ameryką Łacińską rozmawiać można w lotniczym dziale naszego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego. Mamy też własną wyszukiwarkę najtańszych biletów.

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Emirates poleci do Panamy. Najdłużej na świecie."

  1. aeroplan  03/02/2016 o 23:18

    „Emirates przełożyły otwarcie najdłuższego na świecie połączenia – 17,5 godzinnej trasy z Dubaju do Panama City – z 1 lutego na 31 marca. Oficjalnie – z powodu przeciągających się procedur wydania urzędowej zgody z Panamy. Nieoficjalnie mówi się, że sprzedaż biletów jest gorsza niż przewidywano.”

    Odpowiedz
  2. tierralatina.pl  04/03/2016 o 16:58

    No i jest kolejne przesunięcie daty inauguracji tego połączenia. Panamski minister turystyki oświadczył wczoraj, że Emirates wystartuje na tej trasie „pod koniec 2016 lub na początku 2017 r.”. I sprecyzował, że nie chodzi już o żadne „procedury urzędowe”, ale wciąż słabą sprzedaż biletów. A konkurencja w lotach do Panamy rośnie. Właśnie rozpoczęły się bezpośrednie loty Lufthansy Frankfurt – Panama, a w maju startuje też połączenie Stambuł – Bogota – Panama – Stambuł wykonywane przez Turkish Airlines.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.