Turkish Airlines do Kolumbii i Panamy

Od dzisiaj można kupić bilety na najnowszą latynoamerykańską trasę Turkish Airlines, czyli lot ze Stambułu do Bogoty i Panamy.


Turecki narodowy przewoźnik rozpocznie loty na swej nowej, latynoamerykańskiej trasie, 4 maja tego roku. Należący do Turkish Airlines airbus A330-200 wykonywać będzie połączenie Stambuł – Bogota – Panama – Stambuł 3 razy w tygodniu – w środy, piątki i niedziele – wg. następującego rozkładu:

TK175 / IST 02:10 > 08:00 BOG 09:30 > 11:00 PTY 12:30 > 10:25+1 IST / 357

Turkish Airlines nie kryje, że jest tylko kwestią czasu aż zacznie sprzedawać bilety do wielu innych miast w Amerce Południowej i Środkowej z przesiadkami w Bogocie i Panamie. Lotniska te są bowiem hubami lokalnych linii Avianca i Copa Airlines, które – tak jak turecki przewoźnik – są członkami globalnego sojuszu Star Alliance.

Nowe połączenie Turkish Airlines: Stambuł - Bogota - Panama - Stambuł.

Nowe połączenie Turkish Airlines: Stambuł – Bogota – Panama – Stambuł.

Dla tureckiego przewoźnika nie jest to bynajmniej latynoamerykańska premiera – Turkish Airlines, już od kilku lat, lata na trasie Stambuł – São Paulo – Buenos Aires. I firma już myśli o kolejnych połączeniach w regionie – podczas ubiegłorocznych targów lotniczych Le Bourget pod Paryżem, jej szef, Temel Kotil, zapewnił że już wytyczone kolejne, konkretne cele. –Po inauguracji lotów do Bogoty i Panamy zabierzemy się za pracę otwarciem tras do Meksyku, Hawany i Santiago de Chile.– zapewnił wówczas Kotil.

Swego czasu Turkish Airlines planowało także połączenie z Caracas. Gdy po raz pierwszy szefowie tego przewoźnika mówili o lotach do Bogoty, to przedstawiana przez nich trasa zawierała właśnie wenezuelską stolicę, zamiast Panamy. Ale było to jeszcze przed aktualnym gospodarczym kryzysem w tym kraju i – przede wszystkim – zanim wenezuelski rząd zaczął mieć gigantyczny dług wobec latających do tego kraju zagranicznych linii lotniczych.

P.S. Przypominamy, że na naszym latynoamerykańskim forum jest dział poświęcony połączeniom lotniczym. Mamy także wyszukiwarkę najtańszych biletów.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Turkish Airlines do Kolumbii i Panamy"

  1. Pingback: Turkish Airlines będzie latał do Hawany i Caracac | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.