Morderczy napad na lotnisku w Caracas

Egipcjanin został zastrzelony podczas próby rabunku na lotnisku w Caracas.


Do zabójstwa doszło wczoraj po południu. Egipcjanin przyleciał do Wenezueli samolotem Lufthansy łączącym Frankfurt z Caracas. Tuż po wylądowaniu, po przejściu formalności celno-paszportowych, szedł – wraz z trzema towarzyszącymi mu w podróży osobami – z terminalu międzynarodowego na, odległy o kilkaset metrów, terminal krajowy stołecznego lotniska Maiquetía.

lotnisko w Caracas

Egipcjanin zastrzelony na lotnisku w Caracas.

Na nagraniach lotniskowej telewizji przemysłowej widać wyraźnie, że dosłownie kilka metrów od drzwi terminalu Egipcjanin został zaczepiony przez osobę w motocyklowym kasku, która próbowala wyrwać mu bagaż. Ponieważ cudzoziemiec stawił opór, napastnik oddał w jego kierunku kilka strzałów i zaraz potem odjechał na motocyklu prowadzonym przez wspólnika.

Egipcjanin zmarł przed przybyciem karetki.

Cudzoziemiec był marynarzem i przyjechał do Wenezueli pracować na jednym ze statków, wykonującej usługi dla wenezuelskiego państwowego koncernu naftowego PDVSA, egipskiej firmy Maridive & Oil Service.

*****

P.S. Podróżowniu po Wenezueli, jej atrakcjom i zagrożeniom, poświęcony jest jeden z działów naszego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego.

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Morderczy napad na lotnisku w Caracas"

 1. americalatina  19/04/2016 o 01:02

  ¨wraz z trzema toważyszącymi¨

  aż zęby bolą…

  Odpowiedz
 2. tierralatina.pl  19/04/2016 o 07:14

  Ups… Dzięki za czujność. Już poprawione!

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.