Rekordowa forma latynoamerykańskiego futbolu

W najbliższym rankingu FIFA, w pierszej dziesiątce najlepszych reprezentacji świata znajdzie się aż 5 drużyn z Ameryki Południowej.


Choć najnowsza aktualizacja rankingu FIFA zostanie oficjalnie zaprezentowana dopiero 7 kwietnia, już dzisiaj, po ostatniej kolejce meczów kwalfikacyjnych do piłkarskiego Mundialu w Rosji w 2018 r., wiadomo jak on będzie wyglądał.

I – trzeba przyznać – będzie on wyjątkowo korzystny dla futbolowych reprezentacji państw z Ameryki Łacińskiej. Bo nie tylko Argentyna, po wczorajszym zwycięstwie nad Boliwią 2:0, odzyska prowadzenie, ale też Chile, po złupieniu Wenezueli 1:4, wzniesie się, po raz pierwszy w swej historii, na 3. pozycję w światowym rankingu.

Juan Antonio Pizzi

Argentyńczyk Juan Antonio Pizzi, aktualny selekcjoner reprezentacji Chile, ma za sobą piłkarską karierę w m.in. FC Barcelona, Valencia CF, River Plate, a także… reprezentacji Hiszpanii. Trenerskie szlify zdobywał w Rosario, San Lorenzo i Valencia CF.

Tuż za La Roja, której selekcjonerem od niespełna dwóch miesięcy jest Argentyńczyk Juan Antonio Pizzi, w najbliższym rankingu FIFA znajdzie się, na czwartej pozycji, wyprzedzając reprezentację Niemiec, drużyna Kolumbii, która wczoraj pokonała Ekwador 3:1.

W sumie, w pierwszej 10. najlepszych futbolowych reprezentacji świata, jest obecnie aż 5 przedstawicieli futbolu latynoamerykańskiego: Argentyna, Chile, Kolumbia, Brazylia i Urugwaj.

A przed Polską, która w szykowanym rankingu zajmie 27. pozycję, są jeszcze kolejne dwie reprezentacje z tego regionu: Meksyk i Kostaryka.

Oto pierwsze 30 pozycji rankingu FIFA, który zostanie oficjalnie opublikowany 7 kwietnia (w nawiasie zmiana miejsca w porównaniu z aktualną klasyfikacją):

 1. Argentyna (+1)
 2. Belgia (-1)
 3. Chile (+2)
 4. Kolumbia (+4)
 5. Niemcy (-1)
 6. Hiszpania (-3)
 7. Brazylia (-1)
 8. Portugalia (-1)
 9. Urugwaj (+1)
 10. Anglia (-2)
 11. Austria (-2)
 12. Ekwador (bz)
 13. Turcja (+6)
 14. Szwajcaria (-3)
 15. Włochy (-2)
 16. Meksyk (+5)
 17. Holandia (-3)
 18. Węgry (bz)
 19. Rumunia (-4)
 20. Bośnia i Hercegowina (bz)
 21. Francja (+2)
 22. Ukraina (+4)
 23. Chorwacja (-6)
 24. Walia (-8)
 25. Kostaryka (+8)
 26. Irlandia Północna (+2)
 27. Polska (+4)
 28. Rosja (-5)
 29. Czechy (-4)
 30. Stany Zjednoczone (bz)

****

P.S. Na naszym latynoamerykańskim forum dyskusyjnym jest dział poświęcony piłce nożnej.

 

Book Hostels Online Now

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.