British Airways poleci do Santiago de Chile

British Airways uruchomi połączenie między Londynem a stolicą Chile, Santiago. Będzie to najdłuższa trasa tego przewoźnika.


Brytyjskie linie lotnicze British Airways zapowiedziały uruchomienie kolejnego połączenia z Ameryką Łacińską.

Na początku przyszłego roku jego boeingi 787-9 zaczną latać między londyńskim lotniskiem Heathrow a Santiago de Chile. Będzie to najdłuższe i najdalsze połączenie tego przewoźnika – 11645 km dzielących obie stolice Dreamliner pokonywać będzie, planowo, w 14 godzin i 40 minut.

BA SCL

LHR-SCL – zapowiedziana właśnie nowa, najdłuższa, trasa British Airways

Aktualnie najdłuższym połączeniem British Airways jest lot Londyn – Buenos Aires, czyli trasa licząca 11083 kilometrów, pokonywana w 13 godzin i 50 minut.

Trasę z Londynu do Santiago de Chile, British Airways planuje inaugurować 3 stycznia 2017 roku. Loty wykonywane będą 4 razy w tygodniu. Samolot opuszczać będzie Heathrow we wtorki, środy, piątki i niedziele o 22:00 i lądować na lotnisku Comodoro Arturo Merino Benítez w chilijskiej stolicy o godz. 9:45 dnia następnego.

Loty powrotne odbywać się będą w poniedziałki, środy, czwartki i soboty – wylot z Santiago o 18:45 i lądowanie w Londynie o 12:05 dnia następnego.

Planowane uruchomienie lotów do Chile to kolejny krok British Airways umacniający pozycję tego przewoźnika na rynku połączeń między Europą i Ameryką Łacińską. Linie te inaugurowały niedawno nowe połączenia z San Jose na Kostaryce i Limą w Peru. Poza tym latają także do Rio de Janeiro i São Paulo w Brazylii, oraz Buenos Aires w Argentynie.

Nasza coraz większa obecność w Ameryce Południowej i Środkowej wynika z rosnącego znaczenia tych regionów zarówno w światowej turystyce, jak i biznesie. Chilijska gospodarka cały czas się rozwija, a kraj ten ma coraz więcej handlowych powiązań z Europą. Chile jest też bardzo atrakcyjne dla podróżników szukających przygód, dzikiej i pięknej przyrody, a także wyśmienitego jedzenia i wina.– tłumaczy Alex Cruz, szef British Airways.

British Airways należy do globalnego sojuszu oneworld, którego członkiem są także chilijskie linie LATAM Airlines. Planowane połączenie z Santiago de Chile nie jest brytyjczyków całkowitą premierą – między 1993 a 2000 rokiem przewoźnik ten latał na trasie Londyn – Buenos Aires – Santiago de Chile – Buenos Aires – Londyn.

Dreamliner latający od stycznia do Santiago będzie skonfigurowany czteroklasowo: World Traveller (ekonomiczna), World Traveller Plus (ekonomiczna premium), Club World (business) i First (pierwsza). W sumie na pokład będzie mógł zabrać 216 pasażerów.

Bilety na nowe połączenie z Santiago są już w sprzedaży. Z okazji inauguracji trasy British Airways proponuje promocyjne ceny – 749 GBP w klasie ekonomicznej i 1999 GBP w klasie Club World (business).

*****

tierralatina.pl poleca metawyszukiwarkę najtańszych biletów oraz poświęcony podróżom lotniczym dział na naszym latynoamerykańskim forum dyskusyjnym. Oferujemy też metawyszukiwarkę pokoi hotelowych.

 

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.