Piraci! Nie z Karaibów, z Amazonii!

Grupa uzbrojonych piratów napadła na statek wycieczkowy w peruwiańskiej Amazonii. Łupem padł sprzęt elektroniczny i ponad 20 tys. dolarów w gotówce.


Do napadu doszło w minionym tygodniu. –W czwartek, między 3 a 4 rano, 8 silnie uzbrojonych napastików, poruszających się dwoma ślizgaczami, wtargnęło na pokład statku wycieczkowego „Queen Violeta” – poinformował szef kapitanatu portu w Iquitos, Óscar Garrido-Lecca.

Queen Violeta Amazonia

Queen Violeta

Statek ten, należący do agenci turystycznej Amazon Discovery, wyruszył kilka godzin wcześniej, właśnie z tego portu, w 7-dniową podróż, w trakcie której 36 turystów na jego pokładzie, dotrzeć miało m.in. do położonego między rzekami Marañon i Ukajali, Narodowego Rezerwatu Pacaya Samiria – jednego z największych obszarów chronionych w całej, nie tylko peruwiańskiej, Amazonii.

Piraci, po oddaniu ostrzegawczych strzałów, wtargnęli do każdej z 16 kajut, zabierając turystom pieniądze, aparaty fotograficzne, komputery, tablety, telefony, oraz gotówkę, której w sumie było ponad 20 tys. dolarów. Po napadzie wsiedli ponownie na swoje łodzie i odpłynęli.

Obrabowani turyści pochodzili ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii.

Choć lokalne władze zaalarmowane przez radio o napadzie w ciągu kilku godzin wysłały łodzie patrolowe policji i marynarki wojennej, sprawców ani zrabowanych rzeczy, jak dotąd, nie odnaleziono.

Poprzedni, tego typu, piracki napad na turystyczny statek pasażerski w peruwiańskiej Amazonii miał miejsce w styczniu 2014 r.

*****

Podróżowaniu po Peru poświęcony jest jeden z działów naszego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.