Prezydent Wenezueli: kapitalizm przyczyną terroryzmu

Prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro, uznał, że to kapitalizm jest powodem niedawnego zamachu terrotystycznego w Monachium. A gra Pokemon Go odpowiedzialna jest za przemoc wśród młodych.


Zdaniem wenezuelskiego prezydenta, Nicolasa Maduro, najnowsza, bijąca rekordy popularności, gra Pokemon Go jest kwintesencją kapitalizmu, który z kolei jest przyczyną  przemocy, agresji i terroryzmu na świecie.

Nicolas Maduro

Prezydent Wenezueli, Nicolas Maduro.

Kapitalizm zmusza ludzi do życia w wirtualnych rzeczywistościach, takich jak ta gra Pokemon Go. Słyszeliście o niej? To z jej powodu tysiące młodych ludzi, dziesiątki tysięcy osób na całym świecie, zaczęły żyć w takiej w wirtualnej rzeczywistości, w której przez cały czas obecne są broń, przemoc i śmierć!– tłumaczył wczoraj, w swym cotygodniowym programie w wenezuelskiej telewizji, prezydent Nicolás Maduro.

Wenezuelski przywódca dodał, że 18-letni David Ali Sonboly, Niemiec irańskiego pochodzenia, który w ubiegłym tygodniu, w centrum handlowym w Monachium, zastrzelił 9 osób i ranił ponad 30 innych, jest właśnie typowym przykładem ofiary kapitalizmu. –Ten młodzieniec był poddany takiej właśnie kulturze przemocy od swych najmłodszych lat, a społeczeństwo go dyskryminowało. Wszystko to wyprodukowało potwora.– tłumaczył Maduro.

W socjalistycznej Wenezueli, z rąk przestępców, zginęło w ubiegłym roku ok. 27 tys. osób. Caracas, niezmiennie od kilku lat, jest najniebezpieczniejszą stolicą świata. Gra Pokemon Go w Wenezueli wciąż nie jest dostępna.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Prezydent Wenezueli: kapitalizm przyczyną terroryzmu"

  1. Marcin Aleksewicz  28/07/2016 o 17:33

    Każdy kraj ma swojego Błaszczaka.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.