Turkish poleci do Hawany i Caracas

Turecki flagowy przewoźnik poinformował o planowanym otwarciu połączenia Stambułu z Hawaną i Caracas.


O najnowszych latynoamerykańsko-karaibskich planach Turkish Airlines poinformował wczoraj w Stambule szef firmy, Iker Ayci. Turecki przewoźnik ma zamiar uruchomić w połowie nadchodzącego grudnia połączenie Stambuł – Hawana – Caracas – Stambuł.

Turkish Caracas Hawana

Trasa nowego połączenia Turkish Airlines

Turkish Airlines, należący podobnie jak polski LOT to globalnego sojuszu Star Alliance, zamierza latać na tej trasie trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i niedziele. Lot obsługiwany będzie airbusem A330-200, wg. następującego rozkładu:

TK183 IST0210 – 0800HAV1000 – 1400CCS1530 – 1015+1IST 332 247

Po uruchomieniu tego nowego połączenia Turkish Airlines latać będzie do na aż 6 lotnisk w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Firma lata już bowiem do São Paulo i Buenos Aires, oraz do Bogoty i Panamy.

Ale na tym nie koniec latynoamerykańskich planów tureckiego przewoźnika. Ilker Ayci ujawnił też wczoraj, że kierowana przez niego firma ma zamiar rozpocząć w przyszłym roku loty do Meksyku. I niewykluczone, że będzie to lot Stambuł – Meksyk – Cancun – Stambuł.

Ameryka Łacińska jest drugim, po Azji Środkowo-Wschodniej, regionem świata, w którym przewidujemy na najbliższe lata najbardziej dynamiczny przyrost liczby przewożonych przez nas pasażerów.– zapewnił Ayci.

Turkish Airlines jest obecnie przewoźnikiem latającym mającym największą na świecie liczbę miast w swojej siatce połączeń.

P.S. Na naszym latynoamerykańskim forum dyskusyjnym znajduje się dział poświęcony biletom i połączeniom lotniczym.

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.