Polski LUG oświetli argentyńskie Misiones

LUG Light Factory z Zielonej Góry podpisał kontrakt z władzami argentyńskiej prowincji Misiones na oświetlenie przestrzeni miejskich. Polska firma wybuduje też w Argentynie zakład produkcyjny.


Zielonogórska spółka LUG Light Factory poinformowała wczoraj, że 11 października, w Posadas – stolicy argentyńskiej prowincji Misiones, podpisała z lokalnymi władzami kontrakt na oświetlenie przestrzeni miejskiej. Jego wartość to równowartość blisko 21 milionów euro.
Wg. podpisanego porozumienia polska firma będzie miała wyłączność na produkcję, montaż i rozwój technologii LED do oświetleń zewnętrznych dla odbiorców publicznych na terenie prowincji Misiones. Kontrakt zakłada m.in. budowę zakładu produkcyjno-montażowego na jej terenie. Już 3 miesiące po jego uruchomieniu LUG ma dostarczyć odbiorcom pierwszą partię opraw oświetleniowych.
Lug Light Factory

 

W pierwszym etapie firma dostarczy oprawy oświetleniowe o wartości około 5,6 mln euro. „Po pozytywnej realizacji pierwszego etapu porozumienia (…) lokalny Rząd Prowincji Misiones dokona zakupu kolejnej partii opraw o wartości ok. 15 mln euro.” – przeczytać można w komunikacie zielonogórskiej spółki.

A jej prezes, Ryszard Wtorkowski, zapowiada:

Jako pierwsi wprowadzimy technologię LED do prowincji Misiones i wraz z lokalnymi władzami podniesiemy poziom zaawansowania technologicznego oświetlenia prowincji. Realizacja niniejszej umowy rozłoży się w czasie, podobnie jak w przypadku wszystkich projektów inwestycyjnych na dostawę oświetlenia w naszym segmencie. Ten czas będzie jednak świetną okazją do poszerzenia możliwości biznesowych. Wykorzystamy go na dalszą ekspansję w Argentynie i na terenie całej Ameryki Południowej.

LUG będzie realizował wskazaną umowę w oparciu o spółkę LUG Argentina, która powstanie na mocy współpracy z argentyńskim partnerem. Obecnie trwa procedura rejestracji nowego podmiotu.

Kontrakt z prowincją Misiones nie jest jednak dla zielonogórskiej firmy latynoamerykańską premierą. Już od 2012 roku działa brazylijska filia –  LUG do Brazil Ltda., która może się m.in. pochwalić kontraktem na modernizację oświetlenia na stacjach linii 1, 2 i 3 metra w São Paulo.

LUG Light Factory jest czołowym europejskim producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z ponad 25-letnim doświadczeniem. Firma specjalizuje się w produkcji oświetlenia infrastrukturalnego oraz przemysłowych i dekoracyjnych opraw do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego budynków użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i architektonicznych.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Polski LUG oświetli argentyńskie Misiones"

  1. Pingback: Rusza budowa argentyńskiej fabryki polskiego LUG S.A. | tierralatina.pl - Ameryka Łacińska i Karaiby

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.