Wingo – tanie latanie z Bogoty

W Kolumbii powstaje nowy, tani przewoźnik lotniczy mający w planach wiele tras łączących Bogotę z Ameryką Środkową i Karaibami.


Wingo, bo tak nazywać się będą nowe, low-costowe linie lotnicze, które mają rozpocząć swą działalność już 1. grudnia, choć swą siedzibę będą miały w Bogocie, są przedsięwzięciem panamskim – filią Copa Holdings, do którego należy m.in. flagowy przewoźnik Panamy, Copa Airlines.

Wingo Kolumbia

Jesteśmy dumni z tego, że możemy zapowiedzieć inaugurację Wingo, które zdywersyfikują działanie i modele operacyjne Copa Holdings, pozwalając nam równocześnie wejść w taki segment rynku, w którym w naszej części świata wciąż jest wiele miejsca na wzrost i rozwój.– zapowiedział prezes Copa Holdings, Pedro Heilbron.

Tłumacząc to z języka korporacyjnego na normalny – Copa Holdings próbuje w ten sposób wejść na rynek tanich przewozów, który m.in. w Stanach Zjednoczonych i Europie zrewolucjonizował rynek lotnictwa pasażerskiego, a w Ameryce Łacińskiej wciąż jest raczkujący. Właściciele Wingo mają nadzieję, że tanie przewozy lotnicze w regionie będą miały dynamizujący wpływ na całą branżę turystyczną w regionie.

Zgodnie z zapowiedzią Copa Holdings, Wingo rozpocznie działalność z flotą 4 boeingów 737-700, którymi już na starcie latać będzie do 15 miast w 9 krajach Ameryki Środkowej i Karaibów.

Wingo Kolumbia

planowane połączenia Wingo

Wingo od 1 grudnia tego obsługiwać będzie trasy z Bogoty do Cancun i Meksyku, Hawany, San Jose, Quito, Gwatemali, Panamy, oraz na Arubę. Nowy przewoźnik latać będzie także wewnątrz Kolumbii – między Bogotą i Cartageną, oraz między wyspą San Andres a Barranquillą, Cali, Cartageną i Medellin.

Szefowie Wingo mają nadzieję, że w przyszłym roku do listy obsługiwanych przez przewoźnika miast uda się dołączyć Caracas w Wenezueli.

 

P.S. Lataniu po Ameryce Łacińskiej i do Ameryki Łacińskiej poświęcony jest jeden z działów naszego latynoamerykańskiego forum dyskusyjnego.

Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Wingo – tanie latanie z Bogoty"

  1. zwirekiwigura  22/02/2017 o 16:59

    Tego przedłużenia z San Jose w Kostaryce do Gwatemali już nie ma. Wingo je anulowało na początku tego miesiąca. Ale zapowiadają uruchomienie lotów między Cartageną i Panamą (BLB). Loty mają rozpocząć się już jutro.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.