Kolosy odbierają wyróżnienie Gienieczce

Za kłamstwa związane z przebiegiem spływu Amazonką Kapituła "Kolosów" odebrała Marcinowi Gienieczce przyznane w tym roku wyróżnienie.


Dzisiejszy komunikat Kapituły Kolosów, stałego gremium, którego członkowie co roku wybierają laureatów najbardziej prestiżowych w Polsce nagród dla podróżników i eksploratorów:

kolosy

Kapituła KOLOSÓW jednomyślnie postanowiła odebrać Marcinowi Gienieczce honorowy tytuł wyróżnionego przyznany mu 13 marca 2016 roku podczas 18. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów za „trawers Ameryki Południowej od Pacyfiku do Atlantyku”.

Decyzja ta jest trudna i podejmujemy ją bez satysfakcji, niemniej w obliczu dowodów, które zostały ujawnione już po ogłoszeniu marcowego werdyktu, jednoznacznie wskazujących na to, że Marcin Gienieczko, zgłaszając swoją wyprawę do Kolosów, świadomie wprowadził Kapitułę w błąd co do istotnych okoliczności jej przebiegu, nie może być inna.

Mamy nadzieję, że ta sprawa nie wpłynie znacząco na opinię o całości polskiego środowiska podróżniczo-eksploracyjnego, które ze względu na skalę osiągnięć oraz przestrzegane w nim standardy etyczne zasługuje na najwyższą ocenę.

Kapituła KOLOSÓW w swoich werdyktach dotyczących przyznania nagród i wyróżnień za dokonania roku zawsze kierowała się założeniem prawdziwości informacji przekazywanych przez kandydatów w zgłoszeniach. Mamy do podróżników zaufanie, bo wierzymy, że poświadczenie i podpisanie własnym imieniem i nazwiskiem nieprawdy nie licuje z wartościami, których wszyscy, zarówno jako przedstawiciele środowiska podróżniczego, jak i po prostu ludzie, staramy się w swoim życiu przestrzegać.

W skład Kapituły Kolosów wchodzą osoby wyjątkowo zasłużone dla eksploracji i wyczynów dokonanych pod polską flagą: Andrzej Ciszewski, Piotr Chmieliński, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Maciej Kuczyński, Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki i Janusz Janowski.

Przypomnijmy, że wobec szeregu kłamstw Marcina Gienieczki na temat przebiegu jego ubiegłorocznego spływu Amazonką, jego nazwisko z listy rekordzistów usunęła też niedawno Księga Rekordów Guinnessa.

Prześlij dalej:

2 reakcje na "Kolosy odbierają wyróżnienie Gienieczce"

  1. Pingback: Marcin Gienieczko bez rekordu Guinnessa. Za oszustwo. | tierralatina.pl

  2. Pingback: Andrzej Piętowski na tropie kłamstw Marcina Gienieczki | tierralatina.pl

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.