Qatar Airways stał się udziałowcem LATAM

Qatar Airways zakupiło 10 proc. udziałów w największym przewoźniku lotniczym Ameryki Łacińskiej - LATAM Airlines.


O tym, że Qatar Airways jest zainteresowany inwestycją w lidera przewozów lotniczych w Ameryce Łacińskiej  wiadomo było od czerwca. LATAM Airlines poinformował wówczas, że trwają takie rozmowy, a wejście Katarczyków w spółkę ma odbyć się na drodze podwyższenia kapitału.

Qatar AirwaysTeraz szefowie firmy z Santiago de Chile informują, że ówczesne plany stały się już faktem – Qatar Airways nabył 60,8 milionów akcji LATAM Airways, za które zapłacił 608,4 miliony dolarów. Stał się tym samym właścicielem 10 proc. akcji latynoamerykańskiego przewoźnika.

„Dołączenie Qatar Airways do grona właścicieli LATAM jest okazją do wypracowania długotrwałej współpracy i wykorzystania nowych możliwości połączeń między Ameryką Łacińską, a Azją i Bliskim Wschodem.” – przeczytać można w opublikowanym wczoraj komunikacie chilijskiej firmy.

LATAM Airlines powstało w 2012 roku w wyniku połączenia się chilijskich LAN Airlines z brazylijskim TAM. Przewoźnik w ostatnich latach był deficytowy, zdaniem analityków głównie z powodu recesji w Brazylii. Znaczący spadek liczby podróżujących samolotami Brazylijczyków, i to zarówno na trasach krajowych jak i międzynarodowych, zmusił LATAM m.in. do redukcji aktualnej floty i już złożonych zamówień na nowe samoloty.

LATAM Airlines i Qatar Airways należą do tego samego, globalnego sojuszu lotniczego oneworld.

 

 

Book Hostels Online Now

Prześlij dalej:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.