Rusza budowa argentyńskiej fabryki dla polskiego LUG

Już za kilka dni ma ruszyć w argentyńskiej prowincji Misiones budowa budynku, w którym mieścić się będzie zakład produkcyjny polskiego producenta oświetlenia LUG.


Zielonogórska Grupa Kapitałowa LUG S.A. poinformowała o zawarciu umowy z Parkiem Przemysłowym w argentyńskim mieście Posadas na budowę fabryki, w której będą produkowane oprawy oświetleniowe.

Budowa fabryki w Posadas to konsekwencja, zawartego w październiku ubiegłego roku, kontraktu z władzami argentyńskiej prowincji Misiones, którego Posadas jest stolicą. LUG dostał wówczas wyłączność na dostarczanie znajdującym się w tej prowincji miastom oświetlenia zewnętrznego w technologii LED.

Park Przemysłowy Posadas

Parque Industrial Posadas – to tutaj będzie się mieściła argentyńska fabryka LUG S.A.

Budowę budynku, w którym mieścić się będzie argentyński zakład produkcyjny LUG sfinansuje Parque Industrial Posadas – park przemysłowy powołany do życia w 2012 r. przez władze prowincji Misiones i miasta Posadas.

Budynek będzie miał powierzchnię około 1600 m2 i znajdować się będzie na działce o powierzchni 7885 m2. LUG będzie ponosił koszty związane z użytkowaniem nieruchomości, a po upływie 3-letniego okresu użytkowania zobowiązał się do nabycia nieruchomości wraz z budynkiem za cenę wynoszącą wraz z podatkiem odpowiednio 1.500.000 euro za budynek, oraz 65.708 euro za działki.

Podpisana 10 kwietnia umowa zapewnia także zielonogórskiej spółce rezerwację dwóch przylegających działek o łącznej powierzchni 8.170 m2 na okres czterech lat, celem ich potencjalnego wykorzystania na potrzeby rozbudowy zakładu. Budynek został bowiem zaprojektowany w sposób modułowy, co pozwoli na jego ewentualną dalszą rozbudowę wraz z rozwojem obecności LUG na rynkach Ameryki Południowej.

Prezes LUG S.A., Ryszard Wtorkowski, zapowiada:

Cieszę się, że zapowiadana przez nas inwestycja rozpocznie się. W ciągu kilku dni „przysłowiowa łopata” zostanie wbita w ziemię i rozpocznie się budowa, której planowane zakończenie powinno nastąpić nie później niż w terminie 10 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac. Budowa fabryki w Argentynie to bardzo atrakcyjna inwestycja, która pozostawia nam dużą swobodę przyszłego rozwoju w tamtej części świata.

 

Poza Argentyną zielonogórski LUG jest już też obecny w Brazylii. Uczestniczy tam m.in. w modernizacji oświetlenia na stacjach metra w São Paulo.

 

Posadas Misiones

lokalizacja Posadas

Szefowie Parku Przemysłowego Posadas zapewniają, że jego lokalizacja jest idealna dla firm myślących o ekspansji na rynki państw Mercosur – znajduje się bowiem w pobliżu tzw. trójgranicza, czyli miejsca w którym łączą się granice Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Co więcej, w bezpośrednim jego sąsiedztwie powstaje właśnie nowy port rzeczny na Paranie, przystosowany m.in. do obsługi barek kontenerowych.
Prześlij dalej:

Jedna reakcja na "Rusza budowa argentyńskiej fabryki dla polskiego LUG"

  1. JBZ  19/04/2017 o 21:18

    to dobra wiadomość, ekspansja LUG-u trwa, a przecież pamiętam poczatek lat 90-tych . kiedy to LUG był nawiększą hurtownią oświetlenia w Zielonej Górze.
    JBZ

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.